XV EDYCJA 2022
Na uroczystej Gali, 20 grudnia w Pałacu Sanguszków spotkali się przedstawiciele Zarządu Powiatu Lubartowskiego, radni oraz przedsiębiorcy i producenci z terenu powiatu. Statuetkę z rąk Starosty Lubartowskiego Tomasza Marzędy odebrał właściciel firmy MAZPOL - Grzegorz Mazuś.
Do tegorocznej edycji konkursu “Zaradny, innowacyjny, Przedsiębiorczy” o nagrodę Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego zostało zgłoszonych pięciu kandydatów. Nominowali zostali: Zofia i Grzegorz Chruściccy z Chudowoli - prowadzący 120 hektarowe gospodarstwo rolne, Marcin Dobosz – właściciel piekarni w Starym Uścimowie, Sebastian Koziej z KS System z Lubartowa, Grzegorz Mazuś właściciel firmy handlowej MAZPOL z Lubartowa i Spółdzielnia Mleczarska “Michowianka” z Michowa.
Kapituła konkursu obradowała w mikołajkowe południe - 6 grudnia w składzie: Tomasz Marzęda, Jacek Pożarowszczyk, Ryszard Wójcik, Jan Zaworski, Jerzy Zwoliński Powiat, Bogumiła Lisek- Jublewska– laureat 2021, Bożena Fiutka– laureat 2019.
- Obrady kapituły były dla mnie niezwykle przyjemnym, ale i trudnym zadaniem - wspominał na gali Jacek Pożarowszczyk, Wicestarosta Lubartowski. - Przyjemnym, ponieważ każda ze zgłoszonych firm jest liderem na rynku lokalnym w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej. Trudnym bo wybór laureata tegorocznej edycji konkursu dotyczył tylko jednej firmy. Jednak należy podkreślić że wszystkie zgłoszone firmy wygrały tenże konkurs, bo już sam fakt uczestnictwa jest dużym wyróżnieniem i podkreśleniem zasług dla rozwoju lokalnej przedsiębiorczości.
Error
Złoty lampart
XIV EDYCJA 2021
Poznaliśmy laureata XIV edycji Konkursu o Nagrodę Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego – jest nim przedsiębiorstwo AUTO – SERVICE Jublewscy z Lubartowa.
W tegorocznej, czternastej edycji konkursu "Zaradny, Innowacyjny, Przedsiębiorczy" o statuetkę Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego rywalizowało 6 przedsiębiorców:
- GOL- TRANS" Usługi, Transport - Adam Gol z Marcinowa (gm. Abramów).
- Emil Paweł Szczuchniak Producent Rolny (gm. Michów)
- ROLNEX Hurt Detal Anna Reszka z miejscowości Łucka-Kolonia (gm. Lubartów).
- Stellarium Sp. Z o .o z miejscowości Niedźwiada – Kolonia (gm. Niedźwiada)
- Winnica Sienkiewicz Agnieszka i Mariusz Sienkiewicz z miejscowości Borek (gmina Kamionka)
Error
Złoty lampart
XIII Edycja 2020
-
Złoty Lampart 2020
Znamy już laureata XIII edycji Nagrody Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego - przyznawanej
w konkursie „Zaradny, Innowacyjny, Przedsiębiorczy” – jest nim Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe „OKSAN”!Wręczenia nagrody odbyło się we wtorek, 29 grudnia w Sali Rycerskiej Pałacu Sanguszków w Lubartowie. Statuetkę Złotego Lamparta z rąk starosty Ewy Zybały, odebrał właściciel firmy Andrzej Tabała.
Serdecznie gratulujemy składamy również wyróżnionym przedsiębiorcom: Prywatnemu Gospodarstwu Rolnemu Ferma Drobiu L.i.K. Kłoda – Lucyna Kłoda, firmom Stella Pack S.A. oraz Tamiza Plus – Adam Tarnowski.
Lista zgłoszonych kandydatur:
1. Tamiza Plus - Adam Tarnowski z siedzibą w Przytocznie (Gmina Jeziorzany) zgłoszona przez Antoniego Bielskiego - radnego Rady Powiatu w Lubartowie.2. Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe „OKSAN” - Andrzej Tabała z siedzibą w Lubartowie (Gmina Miasto Lubartów) zgłoszone przez Pana Janusza Pożaka - radnego Rady Powiatu w Lubartowie.
3. Prywatne Gospodarstwo Rolne Ferma Drobiu L.i.K. KŁODA, Wola Sernicka - Kolonia (Gmina Serniki) zgłoszone przez Pana Pawła Woźniaka - wójta Gminy Serniki.
4. Stella Pack S.A. z siedzibą w Lubartowie (Gmina Miasto Lubartów) zgłoszona przez Ewelinę Oleszczuk- Żukiewicz specjalistę ds. marketingu, Stella Pack S.A.
Error
Złoty lampart
XII Edycja 2019
-
Poznaliśmy Laureata konkursu „Zaradny, Innowacyjny, Przedsiębiorczy
Nagroda Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego Znamy już laureata Nagrody Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego przyznawanej w konkursie „Zaradny, Innowacyjny, Przedsiębiorczy”. Zwycięzcą XII edycji konkursu zastało Gospodarstwo Ekologiczne „U Pana Sowa” - Bożena i Sławomir Fiutka z Brzostówki. Statuetkę Złotego Lamparta z rąk Starosty Lubartowskiego – Ewy Zybały, na uroczystej gali odebrali Państwo Bożena i Sławomir Fiutka.
Finałowa Gala konkursu odbyła się w środę, 27 listopada w Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego w Lubartowie. Organizowany już od 12 lat konkurs skierowany jest do przedsiębiorców oraz producentów rolnych, którzy przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji naszego powiatu.
Wśród gości Gali honorowe miejsca zajęli przedsiębiorcy z terenu naszego powiatu, bo to właśnie im poświęcona była uroczystość. Zebranych w Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego, krótkim wystąpieniem, przywitał gospodarz, jednocześnie patron konkursu i fundator nagrody Złotego Lamparta – Starosta Lubartowski – Ewa Zybała.
Pozostawiając gości w napięciu przed ogłoszeniem wyników, swoje wystąpienie pt. „Ostatnie i bieżące zmiany w prawie pracy” przedstawił Pan Wojciech Dyląg– prawnik, publicysta, doradca zawodowy obecnie rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przed samym ogłoszeniem wyników od tematu biznesu oderwał gości recital wychowanków Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie w wykonaniu duetu Gabriela Bartoszek – wokal i Karol Kozak – akordeon. W końcu nadeszła chwila, na którą wszyscy czekali. Wśród 5 kandydatów do nagrody, zwycięzca był tylko jeden. Werdykt Kapituły odczytał Starosta Lubartowski Ewa Zybała. Kapituła Nagrody Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego na posiedzeniu w dniu 30 października 2019 r. w drodze tajnego głosowania wybrała Laureata XII edycji konkursu „Zaradny, Innowacyjny, Przedsiębiorczy”, którym jest Gospodarstwo Ekologiczne „U Pana Sowa” - Bożena i Sławomir Fiutka.
Pozostałych czterech kandydatów otrzymało wyróżnienie w konkursie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy
i zapraszamy za rok na XIII edycję konkursu.Wyróżnieni przedsiębiorcy:
1. Gospodarstwo Ekologiczne – Tomasz Grela ( Gmina Kamionka)
2. Transport Towarów Handel Artykułami Przemysłowymi – Andrzej Gomuła (Gmina Michów)
3. Restauracja Młyn – Andrzej Piskorski (Gmina Michów)
4. Wolco Sp. z o.o. (Gmina Miasto Lubartów)Serdecznie gratulujemy !
Error
Złoty lampart
P. Urbaś
fot. J. Piekarczyk -
Znamy już kandydatów XII edycji konkursu o nagrodę Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego „Zaradny, innowacyjny, przedsiębiorczy”
Do nagrody Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego w tegorocznej edycji konkursu zgłoszonych zostało 5. podmiotów działających na terenie Powiatu Lubartowskiego. Zwycięzcę już niebawem wybierze Kapituła Nagrody. W oczekiwaniu na finałowe rozstrzygnięcie prezentujemy zgłoszonych kandydatów.
Lista zgłoszonych kandydatur:
1. Gospodarstwo Ekologiczne - Tomasz Grela z siedzibą w Dąbrówce (Gmina Kamionka) zgłoszone przez Pana Janusza Pożaka - Radnego Rady Powiatu w Lubartowie
2. Gospodarstwo Ekologiczne „U Pana Sowa” - Bożena i Sławomir Fiutka z siedzibą w Brzostówce (Gmina Serniki) zgłoszone przez Pana Pawła Woźniaka - Wójta Gminy Serniki
3. Transport Towarów Handel Artykułami Przemysłowymi - Andrzej Gomuła z siedzibą w Michowie (Gmina Michów) zgłoszony przez Pana Antoniego Bielskiego - Radnego Rady Powiatu w Lubartowie
4. Restauracja Młyn - Andrzej Piskorski z siedzibą w Michowie (Gmina Michów) zgłoszona przez Pana Janusza Jankowskiego - Wójta Gminy Michów
5. Wolco Sp. z o.o. - z siedzibą w Lubartowie (Gmina Miasto Lubartów) zgłoszona przez Pana Krzysztofa Paśnika Burmistrza Miasta Lubartów
Laureata XII edycji konkursu o nagrodę Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego poznamy pod koniec listopada podczas uroczystej gali finałowej.
-
XII edycja konkursu o nagrodę Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego
Starosta Lubartowski zaprasza do udziału w kolejnej, XII edycji konkursu „Zaradny, Innowacyjny, Przedsiębiorczy” o nagrodę Złotego Lamparta. Konkurs skierowany jest do przedsiębiorców oraz producentów rolnych, którzy w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji Powiatu Lubartowskiego.
Kandydatów do udziału w konkursie mogą zgłaszać burmistrzowie, wójtowie i radni z terenu Powiatu Lubartowskiego,
a także organizacje i stowarzyszenia działające na terenie naszego Powiatu oraz media. O przyznanie nagrody mogą ubiegać się również sami zainteresowani.
Zgłoszenia przyjmowane są do 7 października 2019 r. Wniosek należy przesłać pocztą na adres Starostwa Powiatowego w Lubartowie, ul. Słowackiego 8, 21-100 Lubartów lub złożyć go osobiście w sekretariacie Starostwa Powiatowego
w Lubartowie.Dotychczasowi laureaci Nagrody Złotego Lamparta:
- I edycja (2008 r.) - Spółdzielnia Mleczarska „Michowianka” ,
- II edycja (2009 r.) - Drukarnia DAKO,
- III edycja (2010 r.) - Zakład Wyrobów Betonowych Wojciech Trykacz ,
- IV edycja (2011 r.) - Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Jedność” w Lubartowie,
- V edycja (2012 r.) - Bank Spółdzielczy w Lubartowie ,
- VI edycja (2013 r.) - Nadleśnictwo Lubartów,
- VII edycja (2014 r.) - Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubartowie,
- VIII edycja (2015 r.) - POLANA sp. z o.o. Ekologiczna Plantacja Borówki Amerykańskiej w Ochoży,
- IX edycja (2016 r.) - Stella Pack S.A. Lubartów,
- X edycja (2017 r.) - TECHMLEK Sp. jawna,
- XI edycja (2018 r.) - Przedsiębiorstwo Handlowe AKAN s. c. Anna i Krzysztof Niziołek z Lubartowa.
■ Do pobrania: Regulamin, wniosek
K. Onyszko [IRE]
XI Edycja 2018
-
Poznaliśmy Laureata konkursu „Zaradny, Innowacyjny, Przedsiębiorczy”
Konkurs „Zaradny, Innowacyjny, Przedsiębiorczy”Znamy już laureata Nagrody Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego przyznawanej w konkursie „Zaradny, Innowacyjny, Przedsiębiorczy”. Zwycięzcą XI edycji konkursu zastało Przedsiębiorstwo Handlowe AKAN s. c. Anna i Krzysztof Niziołek z Lubartowa. Statuetkę Złotego Lamparta z rąk Starosty Lubartowskiego - Fryderyka Puły, na uroczystej gali odebrała Kamila Niziołek-Duda .
Tradycyjnie już od ponad dekady jesienią organizowany jest konkurs dla firm funkcjonujących na terenie Powiatu Lubartowskiego. Wśród zaproszonych gości honorowe miejsca zajęli przedsiębiorcy z terenu naszego Powiatu, którzy zostali zgłoszeni do XI edycji konkursu. Wszystkich zebranych na Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego przywitał - Starosta Lubartowski - Fryderyk Puła.
Obecny na wydarzeniu Wicemarszałek Województwa Lubelskiego - Grzegorz Kapusta, dziękując za zaproszenie przypomniał także o działalności Zarządu, które skierowane są do przedstawicieli biznesu.
Państwo pewnie wiecie o inicjatywie Zarządu Województwa skierowanej właśnie dla biznesu. Mam tu na myśli cykl spotkań pod nazwa Biznes Lubelskie - Konferencje organizowane dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców z województwa lubelskiego. W tym roku odbyły się już 24 spotkania. Jesteśmy w trakcie kolejnego cyklu spotkań skierowanych dla mikro przedsiębiorców. Spotkania mają na celu m.in. pokazanie dobrych praktyk sprzyjających rozwojowi przedsiębiorczości - mówił Wicemarszałek Województwa Lubelskiego - Grzegorz Kapusta.
Werdykt z tajnego głosowania Kapituły Konkursu odczytał tradycyjnie Przewodniczący Kapituły Nagrody Złotego Lamparta Starosta Lubartowski - Fryderyk Puła.
Kapituła Nagrody Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego na posiedzeniu w dniu 2 października 2018 roku w drodze tajnego głosowania wybrała Laureata XI edycji konkursu „Zaradny, Innowacyjny, Przedsiębiorczy”, którym jest Przedsiębiorstwo Handlowe AKAN s.c. Anna i Krzysztof Niziołek.
Pozostałych pięciu przedsiębiorców zgłoszonych do konkursu otrzymało specjalne wyróżnienia kapituły.
Wyróżnieni przedsiębiorcy:
1. MŁYN FLOREK - Michał Florek z Woli Sernickiej (Gmina Serniki).
2. PIOTR-POL - Masarnia Piotr Duda w Krasnem (Gmina Uścimów).
3. Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. w Lubartowie przy ul. Krańcowej w Lubartowie
4. ROLNEX Hurt Detal Anna Reszka z Łucka Kolonia (Gmina Lubartów)
5. Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna z Michowa (Gmina Michów).Serdecznie gratulujemy !
K. Onyszko [IRE]
Sylwetka Laureata:
Przedsiębiorstwo Handlowe Akan to rodzinna firma działająca na terenie powiatu Lubartowskiego od 1992 roku.
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej został stworzony Kompleks Motoryzacyjny AKAN świadczący na rzecz społeczności lokalnej bogaty wachlarz usług.Oferta usług:
1. Okręgowa stacja kontroli pojazdów oferująca pełny zakres usług badań technicznych.
2. Szeroki wachlarz napraw samochodowych.3. Usługi wulkanizacyjne.
4. Naprawy i okresowe przeglądy klimatyzacji samochodowych wszystkich marek.
5. Kompleksowe usługi tokarsko - szlifierskie.
6. Sklep motoryzacyjny oferujący części zamienne i akcesoria do samochodów.
7. Profesjonalne usługi AUTO - detailingu.
8. Ekstrakcyjne czyszczenie tapicerki.
9. Renowacja lamp i kloszy reflektorów.
10. Wypożyczalnia przyczep samochodowych.
11. Myjnia ręczna - pełen zakres usług związanych z kosmetyką i pielęgnacją aut.
12. Myjnia bezdotykowa.
13. Profesjonalna wymiana, naprawa i sprzedaż szyb.
14. Szeroki wachlarz usług ubezpieczeniowych czołowych firm ubezpieczeniowych.
15. Biuro Usług Prawnych.
16. Obsługa flot samochodowych.Od 2016 roku firma AKAN to certyfikowany serwis w ramach Perfect Service, który jest połączeniem profesjonalizmu i doświadczenia firmy Inter Cars oraz JC Auto z wieloletnią praktyką właścicieli serwisów i mechaników. Firma AKAN to także prężnie działająca, od kilkunastu lat, instytucja edukacyjna, która współpracuje z Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie. Zatrudnia i szkoli prawie 25 uczniów w zakresie mechaniki pojazdów samochodowych, i co roku wprowadza na rynek ponad 10 nowych mechaników wykorzystujących zdobytą wiedzę teoretyczną i praktyczną podczas odbywanej w firmie edukacji.
Error
Złoty lampart
-
Znamy już kandydatów XI edycji konkursu Złotego Lamparta „Zaradny, innowacyjny, przedsiębiorczy”
Do nagrody Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego w tegorocznej edycji konkursu nominowanych zostało 6. firm działających na terenie Powiatu Lubartowskiego. Zwycięzcę już niebawem wybierze 10-osobowa Kapituła Nagrody. W oczekiwaniu na finałowe rozstrzygnięcie prezentujemy zgłoszonych kandydatów.
Lista zgłoszonych kandydatur:
1. MŁYN FLOREK - Michał Florek z siedzibą w Woli Sernickiej (Gmina Serniki).2. PIOTR-POL- Masarnia Piotr Duda z siedzibą w Krasnem (Gmina Uścimów).
3. Przedsiębiorstwo Handlowe AKAN s.c. Anna i Krzysztof Niziołek z siedzibą przy ul. Nowodworskiej w Lubartowie.
4. Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. w Lubartowie z siedzibą przy ul. Krańcowej w Lubartowie.
5. ROLNEX Hurt Detal Anna Reszka z siedzibą Łucka Kolonia (Gmina Lubartów).
6. Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna z siedzibą w Michowie (Gmina Michów).
Laureata XI edycji konkursu o nagrodę Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego poznamy 11 października podczas uroczystej gali.
-
XI edycja konkursu o nagrodę Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego
Starosta Lubartowski zaprasza do udziału w kolejnej, XI edycji konkursu „Zaradny, Innowacyjny, Przedsiębiorczy”
o nagrodę Złotego Lamparta. Konkurs skierowany jest do przedsiębiorców oraz producentów rolnych, którzy
w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji Powiatu Lubartowskiego.Kandydatów do udziału w konkursie mogą zgłaszać burmistrzowie, wójtowie i radni z terenu Powiatu Lubartowskiego
a także organizacje i stowarzyszenia działające na terenie naszego Powiatu oraz media. O przyznanie nagrody mogą ubiegać się również sami zainteresowani.Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są do 21 września 2018 r. Wniosek należy przesłać pocztą na adres Starostwa Powiatowego w Lubartowie, ul. Słowackiego 8, 21-100 Lubartów lub złożyć go osobiście w sekretariacie Starostwa Powiatowego w Lubartowie.
Dotychczas laureatami Nagrody byli:
- I edycja (2008 r.) - Spółdzielnia Mleczarska „Michowianka”
- II edycja (2009 r.) - Drukarnia DAKO
- III edycja (2010 r.) - Zakład Wyrobów Betonowych Wojciech Trykacz
- IV edycja (2011 r.) - Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Jedność” w Lubartowie
- V edycja (2012 r.) - Bank Spółdzielczy w Lubartowie
- VI edycja (2013 r.) - Nadleśnictwo Lubartów
- VII edycja (2014 r.) - Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubartowie,
- VIII edycja (2015 r.) - POLANA sp. z o.o. Ekologiczna Plantacja Borówki Amerykańskiej w Ochoży,- IX edycja (2016 r.) - Stella Pack S.A. Lubartów
- X edycja (2017 r.) - TECHMLEK Sp. jawnaO tym, kto otrzyma Nagrodę w tym roku dowiemy się na gali finałowej w połowie października.
Autor: K. Onyszko [IRE]
■ Do pobrania: regulamin konkursu, wniosek.
X Edycja 2017
-
Złoty Lampart w rękach Techmleku!
Znana nie tylko w naszym powiecie, firma Techmlek została laureatem jubileuszowej, 10. edycji konkursu o nagrodę Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego. Uroczysta gala, na której wręczono złotą statuetkę odbyła się w piątek, 24 listopada w Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego w Lubartowie.
Koniec roku to dobry moment na dokonywanie różnych podsumowań. Tradycyjnie już od kilku lat organizowany jest w tym czasie konkurs dla przedsiębiorców działających na terenie Powiatu Lubartowskiego. Tegoroczna – 10. edycja Konkursu, z racji jubileuszu, była też okazją do przypomnienia dotychczasowych laureatów i wyróżnionych przedsiębiorców.
Wśród obecnych gości nie mogło zabraknąć pomysłodawcy konkursu – byłego Starosty Lubartowskiego Mariana Starownika, który w swoim wystąpieniu wspomniał początki organizacji konkursu. Z kolei obecny na gali europoseł Krzysztof Hetman podzielił się z obecnymi swoim „europejskim” spojrzeniem na przedsiębiorczość naszego regionu. Uroczystość uświetnili w humorystyczny sposób – Poławiacze Pereł, członkowie grupy improwizacji teatralnej, którzy oderwali widownię od emocji, które miały nastąpić na koniec uroczystości.
Werdykt z tajnego głosowania Kapituły Konkursu odczytał tradycyjnie Przewodniczący Kapituły Nagrody Złotego Lamparta Starosta Lubartowski – Fryderyk Puła. Laureatem Nagrody została firma Techmlek sp.j. Lech Mitura, Jerzy Drągowski, natomiast wyróżnienia otrzymali: Siedlisko na Rozdrożu & Dom Weselny u Karczmarza, EM TRUCK sp. z o.o., Centrum Medyczne ANAMED Anna Bednarska, Marek Sidor sp. j. oraz Przedsiębiorstwo Handlowe AKAN s.c. Anna i Krzysztof Niziołek.
Z racji jubileuszu, na zakończenie uroczystości na uczestników czekała słodka niespodzianka.
Przypomnijmy. Idea konkursu narodziła się pod koniec roku 2007, a jej inicjatorem był ówczesny Starosta Lubartowski – Marian Starownik. Pierwszą statuetkę - w czerwcu 2008 roku - otrzymała Spółdzielnia Mleczarska „Michowianka”. W kolejnych edycjach laureatami byli: w II edycji (2009) Drukarnia DAKO, w III edycji (2010) Zakład Wyrobów Betonowych Wojciech Trykacz, w IV edycji (2011) Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Jedność”, w V edycji (2012) Bank Spółdzielczy w Lubartowie, w VI edycji (2013) Nadleśnictwo Lubartów, w VII edycji (2014) Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubartowie, w VIII edycji (2015) POLANA sp. z o.o. Ekologiczna Plantacja Borówki Amerykańskiej w Ochoży, w IX edycji (2016) Stella Pack S.A.
Error
-
Jubileuszowy Złoty Lampart trafi do jednego z nich… Prezentujemy sylwetki kandydatów
5 podmiotów zostało zgłoszonych do tegorocznej, jubileuszowej edycji konkursu o nagrodę Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego. W oczekiwaniu na finałowe rozstrzygnięcie przybliżamy sylwetki kandydatów (prezentacja w układzie alfabetycznym według nazwy firmy).
1. Centrum Medyczne ANAMED Anna Bednarska, Marek Sidor sp. j.- kandydat zgłoszony przez Fundację Laboratorium Turystyki
Centrum Medyczne ANAMED jest przychodnią dla każdego. Posiada świetnie wyszkolony personel medyczny, który zawsze służy pomocą. Misją ANAMEDU jest świadczenie profesjonalnej, systematycznie doskonalonej opieki zdrowotnej w zakresie poradni POZ służącej zdrowiu, godności i dobremu samopoczuciu Pacjentów, poprzez rzetelne wykonywanie usług o najwyższej jakości z pełną dbałością o Pacjenta.
W Centrum Medycznym pacjenci mogą skorzystać z doradztwa i opieki medycznej takich specjalistów jak: kardiolog, ortopeda, dermatolog, reumatolog, neurolog, ginekolog, alergolog, pediatra, urolog, pulmonolog, psychiatra, stomatolog, fizjoterapeuta czy psycholog.
ANAMED prowadzi badania laboratoryjne, leczenie falą dźwiękową, badania dla kierowców, panel alergologiczny oraz szczepienia. Dla przyszłych rodziców Centrum oferuje również pakiet Nowoczesna Szkoła Rodzenia, gdzie uczestnicy zajęć przygotowują się do narodzin dziecka pod okiem specjalistów.
CM ANAMED działa również społecznie wspierając lokalne inicjatywy oraz organizacje. Podczas lokalnych wydarzeń wspiera sołectwa z terenu powiatu lubartowskiego organizując punkty medyczne, w których mieszkańcy mogą nieodpłatnie korzystać z badań profilaktycznych oraz porad lekarzy specjalistów. Anamed wspiera również rywalizacje sportowe w wędkarstwie, piłce nożnej fundując nagrody i puchary. Współpracuje ze stowarzyszeniami i organizacjami m.in. Stowarzyszeniem Sąsiedzi, Kołem Łowieckim Lis 33, Lubartowskim Bractwem Św. Huberta włączając się w organizowane „Białe Niedziele” poprzez czynny udział swoich lekarzy i personelu medycznego.
2. EM TRUCK sp. z o.o. – kandydat zgłoszony przez Sławomira Foltyna – V-ce Przewodniczącego Rady Gminy Lubartów
Spółka EM TRUCK została założona w lipcu 2010 roku, działalność rozpoczęła w lutym 1995 roku a na terenie gminy Lubartów działa od 2001 roku.
Początkowo firma zajmowała się tylko transportem, sukcesywnie rozwijając się, zwiększyła zakres świadczonych usług i ilość zatrudnienia. Dzięki konsekwentnej pracy w ostatnich latach nastąpił bardziej dynamiczny rozwój firmy. Obecnie firma zajmuje się transportem posiadając 89 pojazdów ciężarowych i naczep, świadczy usługi w zakresie robót ziemnych koparkami, koparko-ładowarkami i ładowarkami, a szczególny nacisk kładziony jest na rozwój powstałego w 2012 roku serwis napraw pojazdów osobowych, dostawczych i ciężarowych, który mieści się w Łucce-Kolonii.
W październiku 2014 roku firma otrzymała uprawnienia do prowadzenia Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów, posiadając nowoczesną linię diagnostyczną.
EM TRUCK należy do sieci warsztatów LIQUI MOLY Pro Line Serwis, który zajmuje się serwisem samochodów osobowych i dostawczych oraz sieci serwisów Q-Service Truck, jest to ogólnopolska dynamicznie rozwijająca się sieć warsztatów zajmujących się przeglądami i naprawami pojazdów ciężarowych.
Nowoczesny budynek połączony z serwisem napraw pojazdów, wyposażony w specjalistyczną linię diagnostyczną posiadający wykwalifikowanych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem przyciąga do EM TRUCK coraz większą liczbę klientów.
3. Przedsiębiorstwo Handlowe AKAN s.c. Anna i Krzysztof Niziołek – kandydat sam zgłosił się do udziału w konkursie
Przedsiębiorstwo Handlowe AKAN to rodzinna firma działająca na terenie powiatu lubartowskiego od 1992 roku. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej został stworzony Kompleks Motoryzacyjny AKAN świadczący na rzecz społeczności lokalnej bogaty wachlarz usług.
Na ofertę prowadzonych przez AKAN usług składają się:
■ Okręgowa stacja kontroli pojazdów oferująca pełny zakres usług badań technicznych;
■ Szeroki wachlarz napraw samochodowych;
■ Usługi wulkanizacyjne; 4 Naprawy i okresowe przeglądy klimatyzacji samochodowych wszystkich marek;
■ Kompleksowe usługi tokarsko – szlifierskie;
■ Sklep motoryzacyjny oferujący części zamienne i akcesoria do samochodów;
■ Profesjonalne usługi detailingu;
■ Ekstrakcyjne czyszczenie tapicerki;
■ Renowacja lamp i kloszy reflektorów;
■ Wypożyczalnia przyczep samochodowych;
■ Myjnia ręczna;
■ Myjnia bezdotykowa – najnowocześniejsza i samoobsługowa myjnia niemieckiej firmy EHRLE jedyna w powiecie lubartowskim;
■ Profesjonalna wymiana, naprawa i sprzedaż szyb do samochodów osobowych i ciężarowych;
■ Szeroki wachlarz usług ubezpieczeniowych czołowych firm ubezpieczeniowych;
■ Zakupy na raty – firma oferuje niskoprocentowe raty bez konieczności dokonywania wpłaty własnej;
■ Biuro Usług Prawnych;
■ Obsługa flot samochodowych.Od 2016 roku firma AKAN to certyfikowany serwis w ramach Perfect Service, który jest połączeniem profesjonalizmu i doświadczenia firmy Inter Cars oraz JC Auto z wieloletnią praktyką właścicieli serwisów i mechaników. Ogólnopolska obsługa aut w warsztatach Sieci Perfect Service to gwarancja jakości, technologia napraw zgodna ze standardami producentów samochodów osobowych, najwyższa jakość części zamiennych, partnerstwo Inter Cars, historia napraw, kontrola jakości, autoryzacje producentów części zamiennych, audyty wewnętrzne i zewnętrzne.
Firma AKAN to także prężnie działająca, od kilkunastu lat, instytucja edukacyjna, która zatrudnia i szkoli prawie 20 uczniów w zakresie mechaniki pojazdów samochodowych, i co roku wprowadza na rynek ponad 10 nowych mechaników wykorzystujących zdobytą wiedzę teoretyczną i praktyczną podczas odbywanej w firmie edukacji.
4. Siedlisko na Rozdrożu & Dom Weselny u Karczmarza – kandydat zgłoszony przez dwóch Wnioskodawców: Janusza Jankowskiego – Wójta Gminy Michów oraz Antoniego Bielskiego – Radnego Rady Powiatu w Lubartowie
Siedlisko na Rozdrożu & Dom Weselny u Karczmarza istnieje od 2008 roku. Właścicielem i pomysłodawcą tego obiektu jest Andrzej Karczmarz. W grudniu 2010 roku w wyniku pożaru, cały budynek spłonął doszczętnie. Jednak upór, determinacja i ogromny trud jaki wykazał właściciel, doprowadziły do odbudowy i rozbudowy tego miejsca, by znów przyciągać gości i zachwycać swoim urokiem.
Siedlisko na Rozdrożu znajduje się na uboczu niewielkiej malowniczej miejscowości jaką jest Michów, z dala od zgiełku wielkiego miasta, na skrzyżowaniu dróg do wsi Natalin i Łukawka.
Na obszarze o powierzchni około 2 ha, powstał piękny obiekt – wymarzone miejsce na eleganckie przyjęcia weselne, uroczyste kolacje czy też inne imprezy okolicznościowe, rodzinne, biznesowe a także szkolenia i konferencje.
Niezwykły klimat tego miejsca tworzą wnętrza urządzone w staropolskim stylu. Przestrzenne, klimatyzowane pomieszczenie restauracji, świetna akustyka sali, starannie dobrane dekoracje oraz nastrojowe oświetlenie zapewniają niepowtarzalne wrażenia. Profesjonalna obsługa lokalu a przy tym starannie skomponowana karta dań usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagających gości.
Z okien przestronnej sali bankietowej rozpościera się widok na piękny ogród nad stawem z mnóstwem urokliwych zakątków, miejscem do grillowania, drewnianą altaną, mostkiem i placem zabaw dla najmłodszych gości.
Usytuowane na piętrze pokoje hotelowe o wysokim standardzie zapewniają gościom odpoczynek i zdrowy sen.
Rocznie miejsce to odwiedza nawet ok. 12 tys. osób.
5. TECHMLEK sp.j. L. Mitura, J. Drągowski – kandydat zgłoszony przez Grażynę Szafrańską – Radną Rady Powiatu w Lubartowie
Firma Techmlek powstała w 2002 roku, jako firma zajmująca się sprzedażą oraz serwisem systemów udojowych i schładzalników mleka. W 2006 roku firma rozpoczęła sprzedaż ciągników rolniczych Kubota, sukcesywnie powiększając ofertę maszyn rolniczych. W 2015 Techmlek rozpoczął budowę nowej siedziby w miejscowości Pałecznica Kolonia, gmina Niedźwiada. Inwestycje ukończono rok później. Wraz z przeprowadzką firma zwiększyła również dwukrotnie liczbę pracowników. W 2017 roku liczba zatrudnionych wynosi 48 osób. Firma posiada obecnie dwa punkty handlowe w Garwolinie i Hrubieszowie. W najbliższym czasie planuje otworzyć także trzeci punkt na terenie powiatu zwoleńskiego.
Techmlek jako firma rolnicza stara się kompleksowo obsługiwać rolników oraz firmy z nimi współpracujące. W ramach tych działań pracownicy pomagają wypełniać klientom wnioski PROW i pozyskiwać dotacje z funduszy unijnych. Współpraca firmy wykracza również poza teren kraju – kierunek Ukraina, Rosja.
Techmlek włącza się również w działania na rzecz mieszkańców powiatu, dofinansowując wydarzenia tutaj organizowane.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienów firma prowadzi sprzedaż części zamiennych i artykułów do produkcji rolnej w sklepach firmowych Granit Parts znajdujących się w siedzibie firmy oraz w punkcie handlowym w Hrubieszowie.
-
Jeszcze tylko przez tydzień trwa nabór kandydatów w konkursie o nagrodę Złotego Lamparta!
Przypominamy, że już tylko tydzień pozostał na zgłoszenie swoich kandydatów w konkursie o nagrodę Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego. Nabór trwający od 2-31 października pozwoli wyłonić tegorocznego zwycięzcę w prestiżowym konkursie. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, gdyż konkurs obchodzi w tym roku jubileusz. Zwycięzca jako dziesiąty dołączy do grona laureatów, którzy swoją działalnością służą promocji oraz rozwojowi gospodarczemu naszego powiatu.
Kandydatów do Nagrody mogą zgłaszać burmistrzowie, wójtowie i radni z terenu powiatu lubartowskiego a także działające tutaj organizacje i stowarzyszenia oraz media. O przyznanie nagrody mogą ubiegać się również sami zainteresowani.
Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są do końca października. Wniosek można przesłać pocztą na adres Starostwa Powiatowego w Lubartowie, ul. Słowackiego 8, 21-100 Lubartów lub złożyć go osobiście w sekretariacie Starostwa Powiatowego w Lubartowie.
O tym, kto otrzyma Nagrodę w tym roku dowiemy się na przełomie listopada i grudnia.
Do pobrania: Regulamin konkursu, wniosek.
-
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie o nagrodę Złotego Lamparta!
Już od dziś, 2 października można zgłaszać kandydatury w kolejnej edycji konkursu o nagrodę Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa ze względu na jubileusz konkursu. W tym roku statuetka wręczona będzie już po raz dziesiąty.
Konkurs skierowany jest do przedsiębiorców oraz producentów rolnych, którzy w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji powiatu lubartowskiego.
Kandydatów do udziału w konkursie mogą zgłaszać burmistrzowie, wójtowie i radni z terenu powiatu lubartowskiego a także organizacje i stowarzyszenia działające na terenie naszego powiatu oraz media. O przyznanie nagrody mogą ubiegać się również sami zainteresowani.
Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są do końca października. Wniosek należy przesłać pocztą na adres Starostwa Powiatowego w Lubartowie, ul. Słowackiego 8, 21-100 Lubartów lub złożyć go osobiście w sekretariacie Starostwa Powiatowego w Lubartowie.
Przypominamy, że dotychczas laureatami Konkursu byli: Spółdzielnia Mleczarska Michowianka, Drukarnia DAKO, Zakład Wyrobów Betonowych Wojciech Trykacz, „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Jedność”, Bank Spółdzielczy w Lubartowie, Nadleśnictwo Lubartów, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubartowie, Polana sp. z o.o. Ekologiczna Plantacja Borówki Amerykańskiej w Ochoży oraz Stella Pack sp. z o.o. sp.k.
O tym, kto otrzyma Nagrodę w tym roku dowiemy się na przełomie listopada i grudnia.
■ Do pobrania: Regulamin konkursu, wniosek.
IX Edycja 2016
-
Znamy już laureata konkursu „Zaradny, Innowacyjny, Przedsiębiorczy”!
Finałowa Gala konkursu „Zaradny, Innowacyjny, Przedsiębiorczy”
o nagrodę Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego odbyła się w środę, 23 listopada. Organizowany już od 9 lat konkurs skierowany jest do przedsiębiorców oraz producentów, którzy przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji naszego powiatu.Wśród gości Gali honorowe miejsca zajęli przedsiębiorcy z terenu naszego powiatu, bo to właśnie im poświęcona była uroczystość. Zebranych w Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego, krótkim wystąpieniem, przywitał gospodarz, jednocześnie patron konkursu i fundator nagrody Złotego Lamparta – Starosta Lubartowski – Fryderyk Puła.
Pozostawiając gości w napięciu przed ogłoszeniem wyników, swoje wystąpienie pt. „Jak się porozumieć w biznesie” przedstawiła Monika Wielgosz – psycholog, trener i konsultant. Przed samym ogłoszeniem wyników od tematu biznesu oderwał gości występ Męskiej Okazjonalnej Grupy Wokalnej Chórtownia, działającej przy Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Lubartowie.
W końcu nadeszła chwila, na którą wszyscy czekali. Wśród 10 kandydatów do nagrody, zwycięzca był tylko jeden. Werdykt Kapituły odczytał Starosta Lubartowski Fryderyk Puła.
- Kapituła Nagrody Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego na posiedzeniu w dniu 14 listopada 2016 r. w drodze tajnego głosowania wybrała Laureata IX edycji konkursu „Zaradny, Innowacyjny, Przedsiębiorczy”, którym jest Stella Pack sp. z o.o. sp. k.
Pozostałych dziewięciu kandydatów otrzymało wyróżnienie w konkursie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy
i zapraszamy za rok, na jubileuszową X edycję konkursu.Error
-
Oni walczą o Złotego Lamparta… prezentujemy sylwetki kandydatów
10 podmiotów zgłoszonych zostało do tegorocznej, dziewiątej już edycji konkursu o Nagrodę Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego. W oczekiwaniu na finałowe rozstrzygnięcie przybliżamy sylwetki kandydatów (prezentacja w układzie alfabetycznym według nazwy firmy).
1. DEKAL – przedsiębiorstwo powiązane sp. j i sp. z o. o. – kandydat zgłoszony przez Grzegorza Poznańskiego, Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Lubartowie
Spółka została założona w 1991 roku i swoją działalność rozpoczęła od budowy a następnie eksploatacji stacji paliw w miejscowości Jabłoń (powiat parczewski). Następny etap rozwoju firmy to autoryzowana dystrybucja produktów smarnych rafinerii południowych (Jasło, Trzebinia i Jedlicze), zakup bazy magazynowej w Lubartowie i rozpoczęcie handlu hurtowego paliwami i olejem opałowym.
Aktualnie firma DeKaL posiada dwie własne stacje paliw w Jabłoniu, we Włodawie oraz eksploatuje w ramach dzierżawy trzecią stację w Parczewie. Wszystkie wymienione obiekty są włączone do sieci LOTOS. Własne magazyny w Lubartowie służą do obsługi hurtowej i detalicznej odbiorców produktów petrochemicznych i motoryzacyjnych. DeKaL jest autoryzowanym dystrybutorem oleju opałowego EKOTERM PLUS produkowanego przez PKN ORLEN, dystrybutorem paliw oraz autoryzowanym dystrybutorem produktów ORLEN OIL. Oferowany przez firmę asortyment to około 3000 produktów.
Firma aktywnie bierze udział w życiu społecznym i sportowym powiatu lubartowskiego.2. F.H.U. „NAWIGATOR” BOŻENA RESZKA – firma zgłoszona przez Roberta Piętkę, Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Lubartów
Firma powstała w 1992 r. – jest to firma rodzinna. Firma F.H.U. Nawigator Bożena Reszka zajmuje się transportem krajowym oraz zagranicznym. Na terenie firmy rozwinął się także warsztat naprawy pojazdów osobowych i ciężarowych oraz wulkanizacja. Firma Nawigator prowadzi sprzedaż materiałów budowlanych.
3. FUNDACJA LABORATORIUM TURYSTYKI – zgłoszona przez Stowarzyszenie Sąsiedzi
Fundacja przyczyniła się do promocji powiatu poprzez otwarcie punktu informacji turystycznej, mieszczącego się przy Sanktuarium św. Anny w Lubartowie. Pracownicy Fundacji stworzyli nowy program zwiedzania Muzeum Parafialnego wraz z ofertą dodatkową w postaci lekcji muzealnych oraz warsztatów. W maju br. przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Lubartowie oraz Federacji Zmotoryzowanych, Fundacja zorganizowała po raz pierwszy w Lubartowie „Noc Muzeów” włączając się w ogólnopolską akcję. Fundacja obecnie prowadzi projekty, w ramach których tworzone są ścieżki tematyczne: „Lubartów w Słowach Zamknięty” oraz „Lubartów Żydowski” oraz prace zachowawcze i porządkowe w Kaplicy Grobowej Zamoyskich na Cmentarzu Parafialnym w Kamionce.
W tym roku Fundacja koordynuje projekty aktywizujące społeczności lokalne z terenu naszego Powiatu do wspólnych działań, obejmujące działaniami dwie świetlice wiejskie w Kierzkówce i Samoklęskach. Organizowane są tam wydarzenia, warsztaty i szkolenia dla mieszkańców.
Ponadto Fundacja zajmuje się animacją na różnego rodzaju wydarzeniach, głównie na terenie Powiatu Lubartowskiego, m.in. Święto Roweru, Kulinarne Manewry w Kozłówce, Dzień Dziecka z Kauflandem w Lubartowie, Dzień Pieczonego Ziemniaka w Kierzkówce, Święto Ryb w Samoklęskach i wiele innych.
Fundacja należy także do sieci ogólnopolskich działań na rzecz rozwoju turystyki: Spotkania Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich – Maróz, Szlak Greenways Środkowo-Wschodniej Lubelszczyzny, Ogólnopolska Sieć Wiosek Tematycznych, Forum Animatorów Lubelszczyzny.4. JERZY KOSTRZEWA USŁUGI TRANSPORTOWE PRZEWÓZ OSÓB – zgłoszony przez Tomasz Piecaka, Wójta Gminy Ostrówek
Firma pana Jerzego Kostrzewy USŁUGI TRANSPORTOWE PRZEWÓZ OSÓB została założona w 1997 roku. Świadczy usługi przewozowe pasażerów w ramach regularnych linii komunikacyjnych oraz obsługuje wycieczki. W 2005 roku właściciel rozszerzył swoją działalność uruchamiając stacje paliw oraz rozlewnie gazu propan-butan. Klientami są zarówno osoby indywidualne jak i duże przedsiębiorstwa. Firma rozbudowuje flotę o nowe pojazdy, zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pracowników, uruchamia nowe linie komunikacyjne (trasa Lublin-Białystok). Obecnie zatrudnia 40 pracowników. Świadczy nieodpłatną pomoc na rzecz gminy włączając się w organizację różnych imprez gminnych. Tworzy nowe miejsca pracy, jest aktywnym i stale rozwijającym się przedsiębiorcą.
5. LCM sp. z o.o. – firma zgłoszona przez Telewizję Niezależną sp. z o.o.
Firma LCM sp. z o.o. powstała w 2013 r. z przekształcenia firmy LCM LOGISTIC CONSTRUCTIONS MONTAGE działającej w branży od wielu lat.
Firma LCM sp. z o.o. świadczy kompleksowe usługi montażu i serwisu wyposażenia magazynowego.Zakres usług obejmuje:
■ montaż i demontaż regałów w różnych systemach magazynowania
■ kompleksową przebudowę i przenoszenie magazynów
■ przeglądy techniczne regałów magazynowych
■ naprawy regałów magazynowych
■ montaż wewnętrznych systemów transportu.
LCM sp. z o.o. to prężnie rozwijająca się firma, działająca na terenie powiatu lubartowskiego, całej Polski i Europy. Firma zatrudnia obecnie niemal 80 osób, a wielkość zatrudnienia stale wzrasta. Pracownicy to w większości mieszkańcy Lubartowa lub bliskich okolic. Firma zatrudnia monterów, kierowników ekip monterskich oraz pracowników biurowych różnych specjalizacji. Każda z zatrudnionych osób ma możliwość rozwoju, szkoleń i poszerzenia wiedzy.Oprócz działalności biznesowej, LCM sp. z o.o. angażuje się również w działalność kulturalną, współpracując z Towarzystwem Odrodzenia Kultury Polskiej im. Juliusza Słowackiego w Krzemieńcu na Ukrainie. Obecnie spółka jest w trakcie realizacji zbiórki podręczników i pomocy naukowych dla Szkoły Polskiej, pozostającej pod opieką Towarzystwa. LCM sp. z o.o. wspierał akcję organizowaną przez polskiego Konsula w Łucku ”Bezpieczna jazda na rowerze”. Firma wspomagała również Turniej Piłki Nożnej organizowany przez Szkołę Podstawową w Nowodworze.
W br. firma została nominowana do Luksusowej Marki 2016.6. Park Dźwiękowy we wsi Dąbrówka – zgłoszony przez Magdalenę i Roberta Niedziałków
Firma Magdalena Niedziałek Dąbrówka działająca od 2013 roku zgłosiła do konkursu swoją koncepcję pn. Park Dźwiękowy we wsi Dąbrówka, tworzony przez Magdalenę i Roberta Niedziałków. Koncepcja ta jest częścią projektu tworzonego przez tą firmę pod nazwą „Wieś Dąbrówka”.
Według autorów projektu „Park Dźwięku to świat odgłosów, muzyki, ale także ciszy. Przewodnikiem po tym niezwykłym świecie będzie Pan Dudek oraz jego przyjaciele. Wędrując przez różne miejsca, będą otwierać przed uczestnikami kolejne rozdziały tej niezwykłej przyrody. Dzieci przyjrzą się jak wygląda ich codzienne życie i jakie dźwięki je otaczają. Otrzymają także specjalną kartę pracy, na której będą mogły zaznaczyć przebytą już ścieżkę oraz zdobyte sprawności, tak aby na koniec móc przejść uroczyste pasowanie i ukończyć w pełni wizytę w Parku.”7. PRZEDSIĘBIORSTWO ENERGETYKI CIEPLNEJ W LUBARTOWIE sp. z o.o. – zgłoszone przez Andrzeja Kardasza – Radnego Rady Powiatu w Lubartowie
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Lubartowie, swoją działalność rozpoczęło budową ciepłowni miejskiej w 1975 r. Zakład Energetyki Cieplnej, który w 1998 r. został przekształcony w spółkę prawa handlowego tj. prowadzi swoją działalność na podstawie 2 koncesji wydanych przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki w Lublinie w zakresie:
■ wytwarzania energii cieplnej,
■ przesyłania i dystrybucji ciepła.
Obecnie Ciepłownia miejska posiada 6 kotłów WR-5 o łącznej mocy znamionowej – 35MW. Zapotrzebowanie mocy cieplnej aktualnie wynosi 23MW. Ciepło dostarczane jest na potrzeby centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej, wentylacji dla budownictwa mieszkaniowego, obiektów użyteczności publicznej, usługowych i przemysłowych. PEC w Lubartowie Sp. z o.o. zaopatruje w energię cieplną 485 odbiorców.
Od 2008 r. do chwili obecnej spółka przeprowadziła modernizacje w zakresie ochrony środowiska takie jak:
■ modernizację 6 kotłów zmieniając instalację odpylania,
■ modernizację odprowadzenia uzyskanych pyłów w systemie zamkniętym,
■ zmodernizowanie 16 węzłów grupowych ,
■ dostosowano odczyty urządzeń pomiarowo-rozliczeniowych do zdalnego odczytu zużycia ciepła,
■ zmodernizowano i zautomatyzowano nastawnię w ciepłowni miejskiej.
Spółka znana jest ponadto z działalności charytatywnej. Sponsoruje wiele wydarzeń kulturalnych i sportowych odbywających się na terenie miasta i powiatu.8. SKLEP WIELOBRANŻOWY „SUPER MARKET” JANUSZ NAKONIECZNY – zgłoszony przez Antoniego Bielskiego, Radnego Rady Powiatu w Lubartowie
Przedsiębiorca Janusz Nakonieczny działalność gospodarczą rozpoczął w 1990 r. małym, 20-metrowym sklepem spożywczym w Michowie. Po 5 latach działalność została poszerzona poprzez wykupienie działki w Michowie i budowę pawilonu handlowego. Parter pawilonu zajął sklep spożywczy o powierzchni 120 metrów, zaś piętro bar, który działał przez 3 lata. W 2005 r. przedsiębiorca otworzył kolejny sklep spożywczy w powierzchni 220 metrów w wynajmowanym lokalu w Końskowoli, który w 2007 r. został wykupiony na własność. W kolejnych latach zostały otworzone sklepy w Kurowie oraz Przytocznie.
W roku 2011 przedsiębiorca odkupił od Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Michowie budynki o powierzchni 350 m2. W tym samym roku budynki zostały wyremontowane i w jednej z części został otwarty sklep spożywczy. Druga część została przystosowana na masarnię, której otwarcie jest w planach na rok 2017.
W chwili obecnej przedsiębiorca posiada 4 sklepy spożywcze, w których zatrudnionych jest 40 osób. Wszystkie sklepy są samoobsługowe, objęte monitoringiem wewnętrznym i zewnętrznym, wyposażone w komputery połączone z kasami, wagami, czytnikami, przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych, spełniają wymogi systemu HACCP.
Przedsiębiorca w trakcie prowadzonej działalności wielokrotnie finansowo wspierał różnego rodzaju imprezy lokalne organizowane przez szkoły, przedszkola, kluby sportowe w miejscowościach, na terenie których znajdują się sklepy. Ponadto firma dwukrotnie brała udział w obsłudze masowej imprezy plenerowej. Przedsiębiorca zrzeszony jest w sieciach franczyzowych: Delikatesy Centrum, Euro Sklep, Grupa Chorten.
Firma otrzymała nagrodę: Złoty Kokos Biznesu w uznaniu za konsekwentny i imponujący rozwój Firmy.9. STELLA PACK sp. z o.o., sp. k.
Stella Pack to jeden z największych producentów worków na śmieci oraz nie chemicznych środków czystości w Europie. Mająca siedzibę w Lubartowie Stella Pack jest jednym z głównych motorów napędowych lubelskiej gospodarki i zatrudnia obecnie ponad 750 osób. Firma stopniowo i konsekwentnie realizuje swoją strategię rozwoju. Początkowo produkcja opierała się o jeden zakład w Lubartowie, a w chwili obecnej jest ich aż siedem, w tym 6 rozmieszczonych na terenie województwa lubelskiego, w Lubartowie i okolicach: dwa w Lubartowie, dwa w Poniatowej, w Chlewiskach, w Skrobowie, i jeden na Ukrainie. Ostatnia inwestycja, która pochłonęła ponad 10 mln PLN to nowoczesny zakład convertingu (Lubartów, ul. Wierzbowa). To pierwszy tego typu zakład produkcyjny w woj. lubelskim i jednocześnie jeden z najnowocześniejszych w kraju. Do 2018 r. Stella Pack planuje przeznaczyć na inwestycje ponad 30 mln PLN. Plany rozwojowe na najbliższe lata są ambitne i, co najważniejsze, osiągalne.
Marki własne firmy Stella Pack, czyli: Stella, Anna Zaradna, Lula, Service Pack można spotkać w sklepach na terenie całego kraju, a także za granicą, gdyż eksport obejmuje w tym momencie aż 28 krajów.
Stella Pack angażuje się także w życie lokalnego społeczeństwa, wspiera wiele inicjatyw lokalnych, szczególnie jeśli ich celem jest integracja i niesienie pomocy najuboższym oraz najmłodszym.
Wraz z rozwojem działalności Stella Pack postanowiła zaangażować się jeszcze bardziej w pomoc dla najbardziej potrzebujących z naszego regionu, efektem jest Fundacja Stella im. Agaty Orłowskiej, która z sukcesami wspiera i rehabilituje dzieci z najcięższymi chorobami. Stella Pack nawiązała także współpracę z Fundacją Ronalda McDonalda, dzięki czemu w specjalnym ambulansie stacjonującym na terenie firmy Stella już dwukrotnie rodzice z powiatu lubartowskiego mogli zupełnie bezpłatnie przebadać dzieci w wieku 6 miesięcy do 9 lat na obecność komórek nowotworowych.10. USŁUGI TRANSPORTOWE I HANDEL – JAN SIENKIEWICZ – firma zgłoszona przez Janusza Jankowskiego, Wójta Gminy Michów
Usługi Transportowe i Handel – Jan Sienkiewicz to nieduża firma rodzinna z siedzibą w Michowie, świadcząca usługi w transporcie krajowym oraz usługi koparkami.
Flota firmy składa się z 8 ciągników siodłowych Magnum o pojemności od 440 do 480 KM, ciągniki Man i Iveci Eurotech, 6 cystern o pojemności 30 tys. litrów, 2 Mercedesy UNIMOG do robót pielęgnacyjnych przy drogach, 4 koparki CAT, 2 koparko-ładowarki, 2 ładowarki i spycharka. Firma posiada także 2 Many z HDSem. Do floty niedawno dołączyła naczepa niskopodwoziowa firmy ISTRAL i naczepa chłodnia CRONE.
Część taboru pracuje w drogownictwie dla Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Lubartów S.A., Mota Engil oraz dla Komunalnego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych sp. z o.o. w Lublinie. Cysterny obsługują Zakłady Azotowe Puławy, miejscową mleczarnię „Michowianka” oraz inne mleczarnie na terenie całego kraju.
Firma współpracuje z firmami, które posiadają zapotrzebowanie na usługi transportowe i usługi koparkami. Świadczy także usługi indywidualne.
W firmie znalazło zatrudnienie wielu mieszkańców Michowa i okolic. 23-letnie doświadczenie firmy na rynku wraz ze stale unowocześnianym taborem i doświadczonymi kierowcami gwarantuje transport na poziomie godnym zaufania.Laureata tegorocznej edycji poznamy już w najbliższą środę, 23 listopada, podczas Gali Finałowej.
-
Znamy już kandydatów IX edycji konkursu „Zaradny, innowacyjny,
Do nagrody Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego w tegorocznej edycji konkursu nominowanych zostało 10 firm działających na terenie powiatu lubartowskiego. W tym roku dominują branże transportowa i turystyczna. Zwycięzcę już niebawem wybierze 10-osobowa Kapituła Nagrody. Kto w tym roku zdobędzie statuetkę Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego dowiemy się pod koniec listopada podczas uroczystej gali „Zaradny, innowacyjny, przedsiębiorczy”.
Lista zgłoszonych kandydatur:
1. DeKaL –przedsiębiorstwo powiązane spółka jawna i spółka z o.o. z siedzibą w Lubartowie przy ul. Przemysłowa 20
2. F.H.U. NAVIGATOR Bożena Reszka z siedzibą w Rokitnie 34 (gmina Lubartów)
3. Fundacja Laboratorium Turystyki z siedzibą w Kamionce przy ul. Lubartowskiej 48
4. Usługi Transportowe Przewóz Osób Jerzy Kostrzewa z siedzibą w Ostrówek-Kolonia 23A (gmina Ostrówek)
5. LCM Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, miejsce prowadzenia działalności Lubartów, ul. Lubelskiej 204
6. Park Dźwiękowy we wsi Dąbrówka Magdalena i Robert Niedziałek z siedzibą w Dąbrówce 64 (gmina Kamionka)
7. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Lubartowie Sp. z o.o. z siedzibą w Lubartowie przy ul. Mickiewicza 50
8. Stella Pack spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. z siedzibą w Lubartowie przy ul. Krańcowej 67
9. Usługi Transportowe i Handel – Jan Sienkiewicz z siedzibą w Michowie przy ul. Składowska 39
10. Wielobranżowy „Super Market” Janusz NakoniecznyPatronat medialny nad Konkursem objęli: Radio Lublin, Przegląd Lubartowski, Kanał S, Wspólnota Lubartowska,
Telewizja Niezależna – wydawca magazynu regionalnego „Panorama Lubelska”. -
Rusza kolejna edycja konkursu o nagrodę Złotego Lamparta!
Już po raz 9. Starosta Lubartowski ogłasza konkurs o nagrodę Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego. Konkurs „Zaradny, innowacyjny, przedsiębiorczy” skierowany jest do przedsiębiorców oraz producentów, którzy w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji powiatu lubartowskiego.
Kandydatów mogą zgłaszać burmistrzowie, wójtowie i radni z powiatu lubartowskiego a także organizacje i stowarzyszenia działające na terenie naszego powiatu oraz media. Ponadto o przyznanie nagrody mogą ubiegać się sami zainteresowani przedsiębiorcy, producenci rolni oraz producenci żywności. Udział w konkursie jest bezpłatny.
Na wnioski czekamy od 3 października do 2 listopada 2016 r. Wnioski należy składać w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Kandydat do nagrody Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego” w Sekretariacie Starostwa Powiatowego w Lubartowie.
Wręczenie nagrody odbędzie się na uroczystej gali z udziałem przedstawicieli różnych środowisk powiatu lubartowskiego.
Przypominamy laureatów poprzednich edycji: POLANA sp. z o.o. Ekologiczna Plantacja Borówki Amerykańskiej (2015 r.) Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubartowie (2014 r.), Nadleśnictwo Lubartów (2013 r.), Bank Spółdzielczy w Lubartowie (2012 r.), „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Jedność” w Lubartowie (2011 r.), Zakład Wyrobów Betonowych Wojciech Trykacz (2010 r.), Drukarnia DAKO (2009 r.), Spółdzielnia Mleczarska „Michowianka” (2008 r.).
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie i zgłaszania kandydatur.
Pliki do pobrania: Regulamin konkursu, wniosek
A.Zygiel [IRE]
VIII Edycja 2015
-
Film prezentujacy laureata VIII edycji konkursu „Zaradny, innowacyjny, przedsiębiorczy”
POLANA sp. z o.o. Ekologiczna Plantacja Borówki Amerykańskiej:
-
Znamy laureata VIII edycji konkursu „Zaradny, innowacyjny, przedsiębiorczy”
POLANA sp. z o.o. Ekologiczna Plantacja Borówki Amerykańskiej w Ochoży została laureatem VIII edycji konkursu „Zaradny, innowacyjny, przedsiębiorczy”. Honorową nagrodę - statuetkę Złotego Lamparta - z rąk Starosty Lubartowskiego Fryderyka Puły odebrał, w trakcie uroczystej gali, dyrektor techniczny firmy Polana sp. z o.o. Paweł Wawryszczuk.
W tegorocznej edycji Konkursu o Nagrodę Złotego Lamparta ubiegało się sześć firm z naszego powiatu. Nagroda jest wyróżnieniem dla przedsiębiorców, producentów rolnych, producentów żywności, którzy w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji powiatu lubartowskiego. W trakcie gali rozdania nagród prezentację na temat „Z Polski w świat – nowoczesny system wsparcia inwestorów i eksporterów na przykładzie działań Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego” przedstawił kierownik Oddziału Promocji Handlu i Inwestycji Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego – Mariusz Rudzki. Zaproszeni goście mieli również okazję wysłuchać recitalu wychowanków Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie.
W VIII edycji Konkursu nominowani byli:
■ POLANA sp. z o.o. Ekologiczna Plantacja Borówki Amerykańskiej w Ochoży 3 (gm. Uścimów) – istnieje od 1998 r., specjalizuje się w produkcji i sprzedaży owoców borówki amerykańskiej. Zajmuje 226 ha gruntów rolnych i jest największą plantacją borówki organicznej na świecie. Produkcja owoców borówki w roku 2015 z plantacji w Ochoży wyniosła 800 ton, w sezonie zatrudnionych było 1500 osób, a po sezonie pielęgnacją plantacji zajmuje się od 40 do 100 pracowników. W bezpośrednim sąsiedztwie plantacji wybudowana została nowoczesna sortownia i chłodnia, dzięki którym sortowanie, pakowanie i przechowywanie owoców odbywa się na najwyższym poziomie i spełnia wymogi rynku europejskiego.
■ SOLBET Lubartów S.A. z siedzibą w Lubartowie przy ul. Nowodworskiej 18 - to jeden z najstarszych, polskich zakładów produkujących drobnowymiarowe elementy ścienne z autoklawizowanego betonu komórkowego. Zakład działa nieprzerwanie od 1960 roku. Od początku funkcjonowania odznacza się dużą innowacyjnością wdrażanych rozwiązań technicznych i technologicznych w produkcji. W swojej działalności kieruje się dbałością o klientów, pracowników i środowisko. Rok 2015 jest bardzo korzystny dla zakładu zarówno pod względem ilości wyprodukowanego betonu komórkowego jak i sprzedaży. Do końca października wyprodukowano 220 000m3 betonu komórkowego, planuje się że do końca roku ilość ta przekroczy 250 000 m3. Obrazowo można przyjąć, że taka ilość materiałów pozwoli na wybudowanie 2500 nowych domów jednorodzinnych średniej wielkości.
■ STOLMICH Zbigniew Nakonieczny, Kazimierz Litwinek z siedzibą w Michowie przy ul. Składowskiej 19 - istnieje od 1994 r. od początku zajmuje się produkcją okien i drzwi z drewna sosnowego, mahoniowego lub dębowego. Firma stosuje nowe materiały i technologie, pracuje na centrach obróbczych nowej generacji. Dzięki różnorodności profili okiennych i drzwiowych firma jest w stanie wykonać każdą stolarkę zarówno tradycyjną jak i nowoczesną, o dowolnym kształcie, wymiarze oraz kolorze. Wykonuje stolarkę zarówno do budynków zabytkowych jak i użyteczności publicznej, obiektów sakralnych, budownictwa wielorodzinnego oraz jednorodzinnego na indywidualne zamówienia. Swoje wyroby eksportuje na rynki europejskie, m.in. do Włoch, Francji czy Niemiec.
■ TINEN s. c. Paweł Matyjaszczyk, Marek Jaśkowiak z siedzibą w Ostrowie Lubelskim przy ul. Lubelskiej 30 - powstała w 2015 roku i rozwinęła się na bazie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością o tej samej nazwie. Zajmuje się produkcją innowacyjnych wtyczek, które posiadają wypychacz umożliwiający wyciąganie ich jedną ręką bez obciążenia gniazda. Firma produkuje wtyczki o różnych zakończeniach: z gniazdem lub bez, zakończenia do podłączeń z innymi urządzeniami oraz samodzielnego montażu. Produkty firmy TINEN s.c. cieszą się ogromnym zainteresowaniem w kraju i za granicą, posiadają wiele pozytywnych opinii użytkowników.
■ Usługi Transportowe Przewóz Osób Jerzy Kostrzewa z siedzibą w Ostrówku Kolonii 23 A - firma została założona w 1997 roku jako przedsiębiorstwo transportowe świadczące usługi przewozowe dla osób indywidualnych, firm prywatnych, państwowych, szkół i biur podróży. Systematycznie rozbudowuje flotę o nowe pojazdy, zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pracowników, uruchamia nowe linie komunikacyjne. W 2005 roku właściciel poszerzył zakres działalności firmy o sprzedaż paliw płynnych, jak również uruchomił rozlewnię gazu propan–butan. Zakład Produkcyjno-Usługowy.
■ PRO-AGRO Grzegorz Malinowski z siedzibą w miejscowości Rozkopaczew 27 A - firma założona w 1994 roku, obecnie produkuje elementy palet EURO, świadczy usługi transportowe rzeczy i surowca drzewnego, a w ostatnim czasie uruchomiono nowy kierunek produkcji – budowę małej architektury drewnianej.
Error
-
Znamy już kandydatów do nagrody Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego
Znamy już tegorocznych kandydatów zgłoszonych do Nagrody Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego w VIII edycji konkursu „Zaradny, innowacyjny, przedsiębiorczy”. Są to:1. STOLMICH Zbigniew Nakonieczny, Kazimierz Litwinek
2. Polana sp. z o.o. Ekologiczna Plantacja w Ochoży
3. TINEN S.C. Paweł Matyjaszczyk, Marek Jaśkowiak
4. SOLBET LUBARTÓW S. A.
5. Zakład Produkcyjno – Usługowy PRO-AGRO Grzegorz Malinowski
6. JERZY KOSTRZEWA USŁUGI TRANSPORTOWE PRZEWÓZ OSÓBLaureata konkursu poznamy już 19 listopada podczas uroczystej Gali wręczenia nagrody Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego.
Tekst: Olga Talkun
Zdjęcie: Paweł Krupa -
Konkurs „Zaradny, innowacyjny, przedsiębiorczy” – nowa edycja
Zapraszamy do wzięcia udziału w VIII edycji konkursu ,,Zaradny, innowacyjny, przedsiębiorczy”, który organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Lubartowie.
Wnioski można składać od 1 do 30 października 2015 roku. Konkurs skierowany jest do przedsiębiorców, producentów żywności, osób i przedsiębiorstw, które pozytywnie wpływają na środowisko naturalne, a także odnieśli sukces ekonomiczny. Wnioski mogą być składane przez burmistrzów, wójtów, radnych z terenu powiatu lubartowskiego, ale również organizacje i stowarzyszenia działające w powiecie, media oraz przedsiębiorców, którzy mogą zgłosić własną lub kogoś kandydaturę. Udział w konkursie nie wiążę się z żadnymi kosztami dla zgłaszających. Zainteresowani mogą złożyć jedynie jeden wniosek o przyznanie nagrody w danym roku. Wnioski przyjmowane będą w Sekretariacie Starostwa Powiatowego w Lubartowie z dopiskiem „Kandydat do nagrody Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego”. Konkurs zostanie rozstrzygnięty podczas gali, na której zaproszeni będą przedstawiciele różnych środowisk z Powiatu Lubartowskiego. Nagrodą, o którą warto powalczyć jest statuetka Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego.
Warto przypomnieć, iż w ubiegłych latach laureatami nagrody byli: Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubartowie (2014 r.), Nadleśnictwo Lubartów (2013 r.), Bank Spółdzielczy w Lubartowie (2012 r.), „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Jedność” w Lubartowie (2011 r.), Zakład Wyrobów Betonowych Wojciech Trykacz (2010 r.), Drukarnia DAKO (2009 r.), Spółdzielnia Mleczarska „Michowianka” (2008 r.).
Zachęcamy do zgłaszania swoich kandydatów.
Pliki do pobrania: regulamin i formularz zgłoszeniowy -
Złoty Lampart Starosty Lubartowskiego czeka na przedsiębiorców
Przypominamy, że do końca tygodnia, czyli do 30 października przyjmowane będą wnioski o nagrodę Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego. Zachęcamy do udziału w VIII edycji konkursu ,,Zaradny, innowacyjny, przedsiębiorczy”, który organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Lubartowie.
Konkurs adresowany jest do przedsiębiorców, producentów żywności, osób i przedsiębiorstw, które pozytywnie wpływają na środowisko naturalne, a także odnieśli sukces ekonomiczny. Wnioski mogą być składane przez burmistrzów, wójtów, radnych z terenu powiatu lubartowskiego, ale również organizacje i stowarzyszenia działające na terenie powiatu, media oraz przedsiębiorców, którzy mogą zgłosić kandydaturę własną lub preferowanego przedsiębiorcy. Udział w konkursie nie wiążę się z żadnymi kosztami dla zgłaszających i zgłaszanych kandydatów. Zainteresowani mogą złożyć jedynie jeden wniosek o przyznanie nagrody w danym roku. Wnioski przyjmowane są w Sekretariacie Starostwa Powiatowego w Lubartowie z dopiskiem „Kandydat do nagrody Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego”. Konkurs zostanie rozstrzygnięty podczas uroczystej gali, na którą zaproszeni będą przedstawiciele różnych środowisk z Powiatu Lubartowskiego.
Zachęcamy do zgłaszania swoich kandydatów.
VII Edycja 2014
-
Złoty Lampart Starosty Lubartowskiego dla Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie
Znamy już laureata tegorocznej Nagrody Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego przyznawanej w konkursie Zaradny Innowacyjny Przedsiębiorczy. Zwycięzcą VII edycji konkursu została Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubartowie. Honorową nagrodę - statuetkę Złotego Lamparta - z rąk Starosty Lubartowskiego Fryderyka Puły odebrał dziś w trakcie uroczystej gali, prezes Spółdzielni Jacek Tomasiak.
Nagroda Złotego Lamparta przyznawana jest tym przedsiębiorcom, producentom rolnym, producentom żywności, którzy w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji powiatu lubartowskiego. Co roku konkursowi towarzyszą emocje. Nie inaczej było w trakcie dzisiejszej uroczystości.
W tym roku do nagrody zgłoszonych było 9 kandydatów:
■ Ekologiczna Plantacja Borówki Amerykańskiej w Ochoży Polana sp. z o.o.,
■ Handel Artykułami Przemysłowymi Sławomir Ziębowicz,
■ Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubartowie,
■ Krzysztof i Izabela Soska prowadzący gospodarstwo ekologiczne,
■ Gospodarstwo Agroturystyczne „CICHOSZA” Joanna Firgolska,
■ Piekarnia Bigoraj-Jeżowski, P.H.U. „Witek” s.c. Maria i Waldemar Witek,
■ Spółdzielnia Socjalna „INTEGRACJA”,
■ Zakład Wyrobów Betonowych LEWTAK s.c.
Rozstrzygnięcie poznaliśmy dzisiaj w trakcie uroczystej gali zorganizowanej w sali rycerskiej Starostwa Powiatowego w Lubartowie. Zanim podany został werdykt Kapituły Nagrody przedstawione zostały sylwetki wszystkich kandydatów oraz prezentacja na temat roli samorządu powiatowego w rozwoju przedsiębiorczości. Zaproszeni goście mieli również okazję wysłuchać koncertu kwartetu smyczkowego.
Poniżej przedstawiamy sylwetkę laureata:
Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubartowie powstała w 1960 r. Obecnie posiada 288 364 m2 terenu, na którym znajdują się 93 budynki mieszkalne oraz 6 budynków z ok. 40 lokalami użytkowymi. Na przestrzeni lat 2007 – 2014 wykonano kompleksową termomodernizację 67 budynków mieszkalnych na kwotę 16 mln zł. W ubiegłym roku Spółdzielnia otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego w wysokości niemal 12 mln zł. (całkowita wartość inwestycji wyniosła prawie 20 mln zł) na realizację 2 projektów rewitalizacji swoich zasobów mieszkaniowych na osiedlach 1-go Maja, Zacisze, Lubelskiej, Cicha i Orlicz-Dreszera, w ramach których wykonano remont infrastruktury drogowej polegający na przystosowaniu dróg do wymogów przepisów przeciwpożarowych, wykonano remont chodników i ciągów pieszo-jezdnych, parkingów, kanalizację teletechniczną oraz rewitalizację zieleni. Spółdzielnia jest również operatorem dostarczającym usługi telekomunikacyjne. Swoje usługi świadczy na terenie miasta Lubartów i gminy Lubartów.Error
Autor: Jolanta Skiba
Foto: Witold Białek
1. Kandydat: P.H.U. „Witek” s.c. Maria i Waldemar Witek
Firma istnieje od 1999 r. początkowo była to działalność głównie handlowa. Od 2011 r. właściciele zainwestowali w kompleks Handlowo-Usługowy, sklep samoobsługowy, Hotel Restauracja President, Naturalną Piekarnię „Witek”. W planie jest otwarcie Klubu Młodzieżowego, Strefy Fitness i SPA. Firma zatrudnia 30 osób, przyucza do zawodu 6 stażystów i 2 praktykantów
2. Kandydat: Spółdzielnia Socjalna „INTEGRACJA”
Przedsiębiorstwo społeczne założone przez 6 bezrobotnych osób w ramach projektu „Współdziałanie nowe wyzwanie”. Obecnie pracuje w nim 5 osób. Spółdzielnia prowadzi działalność w zakresie cateringu, sprzątania oraz zajęć edukacyjnych i rozrywkowych dla dzieci pt.: „Kinder house”. W ramach atrakcji dla dzieci organizowana jest nauka Zumby oraz zajęcia kulinarne. Klientami spółdzielni są również osoby fizyczne i podmioty gospodarcze.
3. Kandydat: Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubartowie
Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubartowie powstała w 1960 r. Obecnie posiada 288 364 m2 terenu, na którym znajdują się 93 budynki mieszkalne oraz 6 budynków z ok. 40 lokalami użytkowymi. Na przestrzeni lat 2007 – 2014 wykonano kompleksową termomodernizację 67 budynków mieszkalnych na kwotę 16 mln zł. Z RPO WL Spółdzielnia otrzymała prawie 12 mln zł. (całkowita wartość inwestycji wyniosła prawie 20 mln zł) na realizację projektów na osiedlach Zacisze, 1-go Maja, Lubelskiej, Cichej i Orlicz Dreszera w ramach którego wykonano remont infrastruktury drogowej polegający na przystosowaniu dróg do wymogów przepisów ppoż., wykonano remont chodników i ciągów pieszo-jezdnych, parkingów, kanalizację teletechniczną oraz rewitalizację zieleni.
Spółdzielnia jest również operatorem dostarczającym usługi telekomunikacyjne. Swoje usługi świadczy na terenie miasta Lubartów i gminy Lubartów. Dostarcza usługi związane z dostępem do programów telewizji kablowej jak również usługi dostępu do szerokopasmowego Internetu tak drogą kablową jak i radiową. Obecnie z usług SM korzysta:
■ 3536 abonentów telewizji kablowej
■ 3132 abonentów internetu kablowego
■ 453 abonentów internetu radiowego
Nagrody przyznane kandydatowi:
„Kryształowa cegła” w 2012 roku.
4. Kandydat: Krzysztof i Izabela Soska
Państwo Izabela i Krzysztof Soska od 2009 roku prowadzą we wsi Elżbietów w gminie Michów 23 hektarowe gospodarstwo nastawione głównie na produkcję sadzonek i owoców borówki amerykańskiej, a w mniejszym zakresie malin i żurawiny wielkoowocowej. Wszystkie uprawy prowadzone są ekologicznie zgodnie z certyfikatem wydanym przez firmę Agro Bio Test. Państwo Soska posiadają również Certyfikat GLOBAL G.A.P. W 2013 roku działalność prowadzona przez Rolników z Elżbietowa została poszerzona o produkcję 100% soków borówkowych, borówkowo-malinowych i borówkowo-jabłkowych a w 2014 roku do asortymentu dołączono musy borówkowe bez dodatku cukru.
Nagrody przyznane kandydatowi:
■ Dyplom Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi za zajęcie I miejsca na etapie krajowym na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w kategorii „ekologiczne gospodarstwo towarowe” w 2013 roku.
■ Dyplom do Urzędu marszałkowskiego Województwa Lubelskiego za zajęcie I miejsca w kategorii „Najlepszy napój” podczas VI Eko- Festynu z rolnictwem i przetwórstwem żywności ekologicznej
■ Rolnik Lubelszczyzny 2013- I miejsce w kategorii Gospodarstwo Ekologiczne
5. Kandydat: Polana Sp. Z.O.O.
POLANA Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością została założona w 1998 roku przez Stephena Taylora. Specjalizacją Spółki jest produkcja i sprzedaż owoców borówki amerykańskiej. Firma posiada trzy plantacje zlokalizowane w województwach: lubelskim, pomorskim i zachodniopomorskim. Łączna powierzchnia gruntów należących do firmy to 499ha. POLANA Sp.Z.O.O. w Ochoży to największa na świecie plantacja borówki organicznej. Każdego roku wyprodukowane owoce znajdują odbiorców na rynku polskim, angielskim i wielu innych rynkach zagranicznych.
Plantacje firmy posiadają certyfikaty:
■ GLOPALGAP- Dobra Praktyka Rolnicza
■ AGROBIOTES- Certyfikat Ekologiczny
■ LEAF
■ NATURE’S CHOICE (standard sieci Tesco) – GOLD potwierdzające dbałość o satysfakcję klienta oraz najwyższą jakość owoców.
Nagrody przyznane dotychczas kandydatowi:
■ Wyróżnienie w konkursie na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne - 2008r.
6. Kandydat: Zakład Wyrobów Betonowych LEWTAK s.c.
Firma ZWB LEWTAK S.C. jest firmą rodzinną istniejącą na rynku budowlanym od 1986 roku. Specjalizuje się w produkcji elementów konstrukcyjnych takich jak: Stropy Teriva, Beton Towarowy, Nadproża, Bloczki fundamentowe, Pustaki wieńcowe. Dopasowując się do potrzeb rynku budowlanego firma poszerzyła swój profil produkcyjny o: systemy kominowo-wentylacyjne, wyroby z aglomarmuru. Na przestrzeni lat firma wyrobiła sobie markę producenta oferującego produkty najwyższej jakości.
Uzyskane certyfikaty i nagrody:
1. Certyfikaty Zakładowej Kontroli Produkcji wydanej przez Budowlany Instytut Techniczno-Badawczy Prag
7. Kandydat: Gospodarstwo agroturystyczne „CICHOSZA”
Gospodarstwo agroturystyczne „CICHOSZA” rozpoczęło działalność w 2008 roku. Od początku działalności zdobyło duże uznanie gości zarówno krajowych jak i zagranicznych. Goście zachwyceni są malowniczą okolicą emanującą spokojem, urokliwą Kozłówką i zadbanym Lubartowem. Przybysze z różnych krajów świata (Niemiec, Francji, Włoch, Anglii, USA, Australii, Mołdawii, Szwecji) są zachwyceni możliwościami prawdziwego odpoczynku w ścisłym kontakcie z przyrodą. Są tacy, którzy wracają do „CICHOSZA” po raz piąty. Za powyższą działalność Gospodarstwo Agroturystyczne „CICHOSZA” otrzymało dwie nagrody:
■ w 2009 roku Championa 2009 w kategorii Gestor Bazy Wypoczynkowej Region Podkarpacko- Lubelski
■ w 2014 roku I miejsce w VI edycji Konkursu „ Na najciekawszą ofertę agroturystyczną w Regionie Lubelskim (Nagroda Marszałka Województwa Lubelskiego)
8. Kandydat: Firma „Handel Art. Przemysłowymi Sławomir Ziębowicz”
Firma „ Handel Art.. Przemysłowymi Sławomir Ziębowicz” istnieje od 1998 roku i zatrudnia obecnie 14 osób. Na terenie naszego powiatu oraz województwa lubelskiego reprezentuje takie marki jak: 4F, DIVERSE, 5.10.15,MOODO, VOLCANO, TROLL. Duże marki, z którymi współpracuje to: WOJAS, BADURA, GINO ROSSI, SAGAN, MUSTANG, PAKO LORENTE, WÓLCZANKA. Posiada 8 sklepów z modą damską, męską, młodzieżową, dziecięcą oraz salony obuwnicze. Dodatkowo firma zajmuje się wynajmem nieruchomości. Właściciel firmy angażuje się w działalność na rzecz lokalnej społeczności.
9. Kandydat: PPHU Bigoraj-Jeżowski – Piekarnia sp. j.
Firma z wieloletnią tradycją, specjalizująca się w produkcji wyrobów piekarniczych. Od chwili powstania jest stale modernizowana, podnoszone są warunki socjalne oraz kreowana jest coraz wyższa kultura pracy. Dodatkowo od dwóch lat posiada sklep firmowy w centrum miasta. Kadra pracownicza składa się z 43 osób, w tym 9 uczniów. Piekarnia bazuje na tradycyjnym wyrobie pieczywa i preferuje ręczną produkcję, dzięki czemu produkty są świeże i posiadają wyjątkowy smak. Oferta wyrobów piekarniczych stale się powiększa. Głównym celem przedsiębiorstwa jest stałe rozwijanie oferty sprzedawanych produktów, poprawa ich jakości oraz zwiększanie zadowolenia klientów. Firma często prowadzi działalność charytatywną oraz wspiera wydarzenia kulturalne, oświatowe i sportowe.
Otrzymane nagrody:
Nagroda Burmistrza Miasta Lubartów w dziedzinie działalności gospodarczej w 2014r.
-
Złoty Lampart Starosty Lubartowskiego- zgłoś się i zgarnij nagrodę!
Ruszył Konkurs „Zaradny, innowacyjny, przedsiębiorczy”. Do dnia 17 października br. przyjmowane są wnioski do siódmej edycji konkursu organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Lubartowie p.n. „Zaradny, innowacyjny, przedsiębiorczy”. Wniosek o przyznanie nagrody może zostać złożony przez: burmistrza, wójta, radnego z terenu powiatu lubartowskiego, organizacje i stowarzyszenie działające na terenie powiatu, przedstawicieli mediów oraz samych zainteresowanych. Zgłaszający może złożyć tylko jeden wniosek o przyznanie nagrody w danym roku. Zgłaszający do konkursu nie ponoszą żadnych kosztów.Celem konkursu jest uhonorowanie i promowanie tych przedsiębiorców, producentów rolnych oraz producentów żywności, którzy odnoszą sukces ekonomiczny i działają na korzyść swojego otoczenia. Nagrodą w konkursie jest statuetka Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego. Wnioski należy składać w Sekretariacie Starostwa Powiatowego w Lubartowie z dopiskiem „Kandydat do nagrody Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego”.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas uroczystej gali z udziałem przedstawicieli różnych środowisk z powiatu lubartowskiego. Laureatami poprzednich edycji konkursu byli: Spółdzielnia Mleczarska „Michowianka” (2008 r.), Drukarnia DAKO (2009 r.), Zakład Wyrobów Betonowych Wojciech Trykacz (2010 r.), „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Jedność” w Lubartowie (2011 r.), Bank Spółdzielczy w Lubartowie (2012 r.), Nadleśnictwo Lubartów (2013 r.) .
Zachęcamy do zgłaszania swoich kandydatów.
Pliki do pobrania: regulamin i wniosek.
VI Edycja 2013
-
Złoty Lampart 2013 dla Nadleśnictwa Lubartów
Znamy już laureata tegorocznej Nagrody Starosty Lubartowskiego Zaradny Innowacyjny Przedsiębiorczy „Złoty Lampart”. W tym roku o statuetkę walczyło sześć firm z regionu. Zwycięzcą decyzją kapituły okazało się Nadleśnictwo Lubartów.
Od sześciu lat przedsiębiorcy z Powiatu Lubartowskiego rywalizują o Nagrodę Starosty Lubartowskiego Zaradny Innowacyjny Przedsiębiorczy „Złoty Lampart”. To wyróżnienie dla przedsiębiorców, producentów rolnych, producentów żywności, którzy w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji powiatu lubartowskiego. Na piątkowej gali w Sali Rycerskiej spotkali się wszyscy kandydaci zgłoszeni w szóstej edycji konkursu.
Zebranych przywitał Starosta Lubartowski Fryderyk Puła. – Cieszę się, że kolejny raz spotykamy się z Państwem na gali rozdania Nagrody Złoty Lampart. Wiemy, że ta nagroda wywołuje wiele emocji. To znaczy, że jest ważna – powiedział Starosta Fryderyk Puła.
W trakcie gali rozdania nagród prezentację na temat możliwości finansowania inwestycji ze środków unijnych w latach 2014-2020 przedstawił Mariusz Majkutewicz, zastępca dyrektora Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości. Zaproszeni goście mieli również okazję wysłuchać recitalu wychowanków Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie. Na akordeonie zagrał Karol Kozak, a solistki Milena Majewska i Aleksandra Rudzińska zaśpiewały polskie przeboje.
Tradycyjnie przedstawione zostały sylwetki zgłoszonych do Nagrody kandydatów. Osiągnięcia kandydatów przybliżyła Jolanta Skiba kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego i Promocji.
Po tak stopniowanym napięciu przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu. Tegorocznym laureatem zostało Nadleśnictwo Lubartów. Nagrodę z rąk Starosty Fryderyka Puły i Wicestarosty Jacka Zalewskiego odebrał Nadleśniczy Piotr Kiszczak.
- Być może jednym z powodów, dlaczego to Nadleśnictwo wygrało tę nagrodę jest ten, że bez wątpienia zawód leśnika to najpiękniejszy zawód na świecie. Uważam jednak, że wszyscy, którzy byli nominowani do tej nagrody są zwycięzcami. Panie Starosto obiecuję, że nadal będziemy dbali o lasy i promowali Powiat Lubartowski – powiedział Nadleśniczy Kiszczak chwilę po odebraniu statuetki Lamparta.
W tej edycji konkursu do nagrody nominowani byli: Usługi Transportowe Radosław Piskorski, BigMachinery Artur Maluga, Drukarnia „Pegwan” Piotr Grzegorczyk, GUZ Spółka z o.o. Kazimierz Guz, Nadleśnictwo Lubartów oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubartowie.Error
-
Przedłużony nabór na Lamparty
Do 18 listopada czekamy na zgłoszenia kandydatów do Nagrody Starosty Lubartowskiego Złoty Lampart. To już szósta edycja imprezy dla przedsiębiorców.
O Złotego Lamparta mogą powalczyć przedsiębiorcy, producenci rolni lub producenci żywności, którzy w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji powiatu lubartowskiego. Wnioski przyjmowane są w Sekretariacie Starostwa Powiatowego w Lubartowie z dopiskiem „Kandydat do nagrody Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego” do dnia 18 listopada 2013 r.
Celem konkursu jest uhonorowanie i promowanie tych przedsiębiorców, producentów rolnych oraz producentów żywności, którzy odnoszą sukces ekonomiczny i działają na korzyść swojego otoczenia.
Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: www.powiatlubartowski.pl. O poprzednich edycjach konkursu można poczytać na: http://powiatlubartowski.pl/index.php/lampart. -
Przedsiębiorcy powalczą o Lamparta
Statuetka Złotego Lamparta od sześciu lat trafia do najlepszych przedsiębiorców z terenu Powiatu Lubartowskiego. Właśnie ruszyła kolejna edycja konkursu organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Lubartowie.Ubiegłoroczna edycja konkursu była rekordowa. O prestiżową nagrodę Złotego Lamparta walczyło aż szesnaście firm, działających na Ziemi Lubartowskiej. Zwycięzcą okazał się Bank Spółdzielczy w Lubartowie. Do kogo w tym roku trafi statuetka dowiemy się w trakcie uroczystej gali. Na razie czekamy na zgłoszenia. - Wniosek o przyznanie nagrody może zostać złożony przez: burmistrza, wójta, radnego z terenu powiatu lubartowskiego, organizacje i stowarzyszenia działające na terenie powiatu, przedstawicieli mediów oraz samych zainteresowanych. Zgłaszający może złożyć tylko jeden wniosek o przyznanie nagrody w danym roku – wyjaśnia organizator konkursu. Na wnioski czekamy do końca października.
O Złotego Lamparta mogą powalczyć przedsiębiorcy, producenci rolni lub producenci żywności, którzy w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji powiatu lubartowskiego. Wnioski przyjmowane są w Sekretariacie Starostwa Powiatowego w Lubartowie z dopiskiem „Kandydat do nagrody Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego” do dnia 31 października 2013 r.
Celem konkursu jest uhonorowanie i promowanie tych przedsiębiorców, producentów rolnych oraz producentów żywności, którzy odnoszą sukces ekonomiczny i działają na korzyść swojego otoczenia.
V Edycja 2012
-
Laureat: Bank Spółdzielczy w Lubartowie
Bank Spółdzielczy w Lubartowie istnieje od 1902 roku.
Postrzegany jest przez swoich udziałowców i klientów jako bank wiarygodny, przyjazny, konkurencyjny, bezpieczny i nowoczesny, o czy świadczą zarówno rosnąca suma bilansowa, poszczególne wielkości jego aktywów, pasywów, jak też pozycje rachunku zysków i strat.
Bank aktywnie uczestniczy w kampaniach reklamowych Grupy BPS, wspiera wiele wydarzeń kulturalno–sportowo–rozrywkowych, które odbywają się na terenie całego powiatu lubartowskiego.Nagrody przyznane kandydatowi:
1. Certyfikat poświadczający, że Bank został zakwalifikowany do 100 najlepszych Banków w Krajowym Rankingu „Wyróżniające się Banki Spółdzielcze – edycja 2009”
2. „Orzeł Agrobiznesu” za sukces rynkowy, edycja XXXVII 2011 r.
3. Laureat Godła „Bank Spółdzielczy roku 2012”
4. Złoty Certyfikat Dobroczynności 2012 -
Kandydat: Szczygiełek s.c.
Piekarnia współpracuje i dostarcza pieczywo do 100 odbiorców na terenie powiatu lubartowskiego jak i miasta Lubartowa.
Przedsiębiorstwo dba szczególnie o jakość produktów pod kątem zmniejszenia do minimum lub całkowitego wyeliminowania z produkcji środków chemicznych wspomagających produkcję tzw. Polepszaczy. Używa mąki z młynów, które certyfikują jakość dostarczanych produktów. Zatrudnia 24 pracowników pełnoetatowych oraz 9 młodocianych. Posiada dyplomy mistrzów w zawodzie piekarza oraz cukiernika, w zakładzie od 2006 r. wdrożono system HACCP.
Firma wspiera instytucje charytatywne oraz wydarzenia kulturalne, oświatowe i zawodowe.
Nagrody przyznane kandydatowi:
1. Nagroda Burmistrza Lubartów i wyróżnienie za działalność gospodarczą, wybitne osiągnięcia w dziedzinie społecznej, twórczej i zawodowej. -
Kandydat: LIMBA s.c.
W latach 2005 – 2010 firma działała w branży budowlanej i deweloperskiej.
Od 2010 r. dzięki wsparciu finansowemu z UE wybudowano kompleksowe Centrum Obsługi Pojazdów, w skład którego weszła: stacja kontroli, serwis samochodowy, myjnia samochodowa portalowa oraz myjnia samochodowa samoobsługowa z 5 stanowiskami. LIMBA s.c. czynnie włącza się w działalność społeczną i sportową powiatu lubartowskiego.
-
Kandydat: Leśna Ryba sp. z o.o.
Ośrodek Wypoczynkowy Leśna Ryba świadczy innowacyjne i niespotykane formy rekreacji nie tylko na terenie powiatu lubartowskiego ale i całego województwa lubelskiego.
Na pewno należy do nich instalacja największego w regionie i jednego z najładniejszych parków linowych, położonego na obszarze 2000 m2 lasu sosnowego, nad brzegiem jeziora Gumienek. Dodatkowo w ofercie jest 39 domków, dwa nowoczesne korty tenisowe z syntetyczną trawą, możliwość grania w koszykówkę i piłkę nożną, siatkówkę plażową, tenis stołowy, bilard, istnieje możliwość wypożyczenia rowerów i sprzętu wodnego. Dodatkowo w wakacje prowadzona jest szkółka tenisa i nauka pływania.
Ciekawą formą rekreacji oraz edukacji jest także wioska indiańska, w której zarówno można uczestniczyć w wykładzie dotyczącym życia północno-amerykańskich Indian jak i w zabawach w stylu indiańskim lub spędzić noc w indiańskim tipi.
Ośrodek udostępnia bezpłatnie część atrakcji miejscowej społeczności np.: ogólnodostępna strzeżona i czysta plaża, bezpłatne boisko do siatkówki plażowej i stół do tenisa stołowego, dwa place zabaw. Firma wspiera finansowo Szkołę Podstawową w Krasnym. Promuje atrakcje jakie znajdują się na terenie powiatu Lubartowskiego oraz zdrowy styl życia – udostępnia mapy z trasami rowerowymi.
Nagrody przyznane kandydatowi:
1. Miejsce przyjazne dzieciom – Gufik Select – Program Selekcjonujący Obiekty Noclegowe Przyjazne Dzieciom na podstawie zgłoszeń gości Ośrodka -
Kandydat: „Firlejowe – Sioło”
„Firlejowe Sioło” istnieje na rynku 4,5 roku.
Na terenie o powierzchni ponad 4 ha znajduje się: dwór szlachecki, w którym mieści się restauracja, sala konferencyjna, miejsca noclegowe, altana z grillem, kort tenisowy, mini pole golfowe, skałka wspinaczkowa, dwa place zabaw dla dzieci, staw, 1,5 km ścieżka spacerowo - rowerowa – ta różnorodność świadczy o innowacyjności firmy. Czego potwierdzeniem jest Nagroda Specjalna oraz I miejsce w kategorii najlepszy produkt turystyczny w konkursie „Innowacyjny Przedsiębiorca Województwa Lubelskiego”.
Obiekt odwiedza średnio rocznie ok. 45 tys. osób.
Właściciele są pomysłodawcami min. cyklicznych corocznych obchodów: św. Mikołaja, warsztatów wielkanocnych, Dnia Dziecka, w czasie których organizowane są bezpłatne atrakcje towarzyszące m.in.: pokazy cyrkowe, rekreacja, poczęstunek. „Firlejowe Sioło” jest sponsorem wielu imprez kulturalnych, charytatywnych i szkolnych.
Nagrody przyznane kandydatowi:
1. Laureat konkursu „Innowacyjny Przedsiębiorca Województwa Lubelskiego” w 2010 r.
2. Pierwsze miejsce w kategorii Najlepszy produkt turystyczny 2010
3. Tytuł „Eurolider lubelski” przyznany przez Marszalka Województwa Lubelskiego -
Kandydat: Drozd sp. j.
Mimo trudnej sytuacji na rynku spółka intensywnie się rozwija.
Budowa zakładu produkcyjnego, który jest jednym z najnowocześniejszych w kraju. Dynamiczny wzrost produkcji oraz poziomu zatrudnienia w ciągu ostatnich kilku lat.
Nagrody przyznane kandydatowi:
1. Wielokrotne nagrody przyznawane przez kontrahentów. -
Kandydat: Zajazd Wincentów
Zajazd Wincentów to trzygwiazdkowy hotel i restauracja, zlokalizowany bezpośrednio przy drodze krajowej nr 19 koło Lubartowa.
Hotel dysponuje sprzętem rekreacyjnym takim jak quady, kajaki, rowery, sanie, powóz konny vis a vis oraz konie.
Zajazd pomimo tego, że Zajazd funkcjonuje niewiele ponad rok może poszczycić się wieloma sukcesami. Miejsce to odwiedziło wiele znanych osób ze świata polityki, kultury czy biznesu. Odbyło się tu również wiele imprez okolicznościowych, w tym: Gala Metamorfozy 2011 czy przygotowania do MISS Polonia Województwa Lubelskiego 2012. Wśród gości przybyłych do Zajazdu, można wymienić m.in. Golec UOrkiestra, Ivana Komorenkę, Lao Che, Patrycję Markowską, Olgę Bończyk, Dorotę Zawadzką i wiele innych.
Właściciele organizują liczne bale charytatywne, co stanowi dość rzadko spotkane na naszym terenie połączenie działalności biznesowej i dobroczynnej. Ich działalność potwierdza otwartość i zaangażowanie we współpracę ze społecznością lokalną, są fundatorami licznych nagród dla miejscowych szkół i klubów sportowych.
„Zajazd Wincentów” oferuje również wyśmienitą kuchnię, co potwierdził dziennikarz „Magazynu” Dziennika Wschodniego, Waldemar Sulisz. Obiekt znalazł się również w czołówce hoteli w Polsce, rekomendowanych przez magazyn „Forbes” na sezon jesień – zima.
Nagrody przyznane kandydatowi:
1. Kopia decyzji Marszałka Województwa Lubelskiego o zaszeregowaniu obiektu hotelarskiego -
Kandydat: AUTO – SERVICE JUBLEWSCY
Firma Auto-Service Jublewscy Auto Elektro – Serwis Jublex powstała w lipcu 1986 r.
Obecnie firma świadczy kompleksowe usługi motoryzacyjno-mechaniczne i elektroniczne, prowadzi stację kontroli pojazdów i całodobową pomoc drogową, posiada również myjnię samoobsługową firmy Karcher.
Firma zatrudnia wyspecjalizowanych pracowników z różnych gmin powiatu lubartowskiego. Umożliwia odbycie praktyk uczniom Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej i studentom Politechniki Lubelskiej.
Firma dwukrotnie została wyróżniona przez Państwową Inspekcję Pracy w ogólnokrajowej akcji „Prawo pracy w małych zakładach” i w konkursie „Pracodawca organizator pracy bezpiecznej”. Posiada „List Gratulacyjny Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego w związku z otrzymanym wyróżnieniem i dostosowaniem warunków pracy w zakładzie do obowiązujących wymagań prawa.
W roku 2006 otrzymała certyfikat „Wielka Mała Firma” kwalifikujący ją do grona najbardziej wiarygodnych i rzetelnych partnerów biznesowych województwa lubelskiego. Dewizą Auto-Service Jublewscy jest pełne zadowolenie i satysfakcja wszystkich klientów.
Nagrody przyznane kandydatowi:
1. Certyfikat Bosch Service potwierdzający autoryzację w zakresie Bosch Car Service oraz przynależność do międzynarodowej sieci serwisów samochodowych Bosch Service 01.03.2008.
2. Certyfikat Q Service o przynależności do ogólnopolskiej sieci warsztatów samochodowych Q-Service 04.01.2010
3. Nagroda Burmistrza Miasta Lubartów na rok 2011
4. Wyróżnienie w IV edycji konkursu „Zaradny, innowacyjny, przedsiębiorczy” -
Kandydat: Gospodarstwo Rybackie SAMOKLĘSKI sp. z o.o.
Gospodarstwo Rybackie „Samoklęski” sp. z o.o. gospodaruje na stawach o powierzchni ok. 300 ha.
Gospodarstwo wyspecjalizowało się w produkcji materiału zarybieniowego i ryb szeregu gatunków: karpia, suma, szczupaka, amura, lina oraz kolorowych ryb ozdobnych – karasia i karpia koi. Hodowla oparta jest wyłącznie na paszach naturalnych. Dowodem najwyższej jakości produkcji jest Certyfikat Najwyższej Jakości Karpia Królewskiego wydany przez Związek Producentów Ryb i Kapitułę Godła „Najlepsze w Polsce”.
Prezes Gospodarstwa pani Maria Filipiak udziela się również na szczeblu społecznym, czego potwierdzeniem jest m.in. puchar Marszałka Województwa Lubelskiego za integrację środowiska rybaków i hodowców karpia w województwie lubelskim, odznaka honorowa „Zasłużony dla Rolnictwa” nadana przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w 2009 r. Pani Maria Filipiak przyczyniła się również do pozyskania środków z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego na wdrożenie lokalnej strategii rozwoju obszarów rybackich na terenie funkcjonowania Stowarzyszenia LGR „W dolinie Tyśmienicy i Wieprza”.Nagrody przyznane kandydatowi:
1. Rybak Roku 2009 nadany przez Polskie Towarzystwo Rybackie
2. Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego za integrację środowiska rybaków i hodowców karpia w Województwie Lubelskim
3. Certyfikat najwyższej jakości karpia królewskiego „Najlepsze
w Polsce” nadany przez Związek Producentów Ryb i Kapitułę Godła „Najlepsze w Polsce” potwierdzający ekologiczne warunki hodowli karpia uzyskiwany corocznie od 2004 roku
4. Odznaka honorowa „Zasłużony dla Rolnictwa” nadana przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi -
Kandydat: Ośrodek Szkolenia Kierowców Wiesław Osior
OSK Wiesław Osior prowadzi szkolenia od 1989 roku. Szkoli około 1000 osób rocznie na wszystkich kategoriach prawa jazdy.
Ośrodek posiada doskonale wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pracowników, plac manewrowy oraz pojazdy, które dostosowane są również do potrzeb osób niepełnosprawnych. W rankingu szkół nauki jazdy przygotowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego OSK Osior zajął pierwsze miejsce w województwie lubelskim. Ośrodek jako jedyny w powiecie, posiada akredytację Lubelskiego Kuratora Oświaty.
Firma wspiera finansowo Lubartowską Amatorską Ligę Siatkówki, zespół Młodzików Młodszych piłki nożnej MKS „LEWART” oraz sekcję Tenisa Stołowego „LEWART”. Jest sponsorem wielu imprez kulturalnych takich jak: „Biesiada Czerwcowa, „Święto Roweru”, „Bezpieczna Majówka z Sąsiadami”.Nagrody przyznane kandydatowi:
1. Certyfikat Jakości Szkoleń w systemie SPS
2. Akredytacja Lubelskiego Kuratora Oświaty
IV Edycja 2011
-
Laureat Lamparta 2011
W 2011 roku po raz czwarty została przyznana Nagroda Starosty Lubartowskiego Złoty Lampart. W konkursie zwyciężyła „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Jedność”. Poniżej prezentujemy krótką sylwetkę zwycięskiej firmy.
„Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Jedność”
„Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Jedność” działa na rynku lubartowskim od 1916 roku. Po 1989 roku Spółdzielnia przeszła trudny okres przemian i wyszła z niego bardzo osłabiona. Mimo wielu trudności i ogromnej konkurencji oraz nierównej walki z hiper- i supermarketami, Spółdzielnia nadal istnieje i stale się rozwija. Obecnie liczy 247 członków i zatrudnia 189 osób. W spółdzielni działa związek zawodowy i Komisja Socjalna.
Działalność handlowa jest podstawą gospodarki Spółdzielni, która prowadzi 12 placówek detalicznych, w tym 10 placówek branży spożywczej, 1 sklep branży przemysłowej i Supermarket „Merkury”. Wizytówką sieci są sklepy typu Lux i sklepy pod szyldem Gama – „Tradycyjnie dobry wybór”.
Chcąc sprostać coraz większym oczekiwaniom klientów w roku 2009 Spółdzielnia przystąpiła do ogólnopolskiego projektu sieci sklepów Gama – wyróżniających się szerokim asortymentem wysokiej jakości towarów, z bogatą ofertą produktów świeżych i regionalnych w atrakcyjnych cenach z częstymi ciekawymi promocjami. Są to sklepy o podwyższonym standardzie wyposażenia, charakteryzujące się określoną wizualizacją zewnętrzną, wewnętrzną oraz ciekawą pomarańczowo – zieloną kolorystyką.
Spółdzielnia prowadzi ekologiczną piekarnię (opalaną olejem opałowym). Obecnie w celu obniżenia kosztów produkcji, a także w trosce o środowisko naturalne prowadzi modernizację polegającą na zmianie sposobu opalania pieców piekarskich z oleju opałowego na gaz ziemny. Produkcja piekarsko – ciastkarska ma charakter rzemieślniczy. Pieczywo wytwarzane jest w sposób tradycyjny na naturalnych kwasach i wypiekane w piecu RRK na trzonie jak i w blachach oraz
w piecu obrotowym. Piekarnia oferuje kilkadziesiąt rodzajów wyrobów piekarniczych, m.in.: pieczywo pszenne, mieszane, żytnie, wyborowe, półcukiernicze i cukiernicze.
Od kwietnia 2011 r. Spółdzielnia wdrożyła nowy program lojalnościowy „Społem znaczy razem”. Jest to nowa „Karta stałego klienta” umożliwiająca klientom zbieranie punktów za zrobione zakupy i odbieranie nagród w postaci bonów towarowych.
Należy nadmienić, że Spółdzielnia nie korzysta z kredytów, posiada płynność finansową, jest wiarygodnym płatnikiem i partnerem na rynku.
„Społem” PSS „Jedność” w Lubartowie bardzo aktywnie uczestniczy w życiu społeczno – kulturalnym miasta i powiatu, biorąc udział w sponsorowaniu imprez organizowanych przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury, Lubartowski Ośrodek Kultury, szkoły, instytucje społeczne
i kościelne. Spółdzielnia bierze udział w akcjach typu „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” oraz „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Sponsorowała etap Tour de Pologne, Ogólnopolski Bieg Lewarta, Ogólnopolski Turniej Szachowy, Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego, Święto Roweru.
Spółdzielnia ściśle współpracuje z Powiatowym Urzędem Pracy dając możliwość odbycia stażu osobom bezrobotnym. Prowadzi również praktyczną naukę zawodu: sprzedawca, piekarz
i cukiernik umożliwiającą młodym ludziom przygotowania się do pracy.
„Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Jedność” jest laureatem wielu konkursów i wyróżnień m.in.: „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Jedność”.1. Statuetka i Tytuł Zasłużonych dla Miasta Lubartów w 2006 r. z okazji 90 rocznicy utworzenia Spółdzielni.
2. Odznaka za zasługi dla Spółdzielczości nadana w 2006 r. przez Krajową Radę Spółdzielczą.
3. Gazela Biznesu za 2007 r. i 2008 r.
4. Gepard Biznesu za 2010 r.
5. II miejsce w woj. Lubelskim w Plebiscycie „Supermarket roku 2011”.
6. Nagroda Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego w 2011 r. w konkursie „Zaradny, Innowacyjny, Przedsiębiorczy”
7. Menadżer – Spółdzielnia 2012 r.
8. Centrum Handlowe „Merkury” otrzymało nagrodę na najlepszy Supermarket województwa lubelskiego w 2011 r. – I miejsce w głosowaniu czytelników „Dziennika Wschodniego”
9. Wyróżnienie jako Innowacyjna Spółdzielnia w Kraju na Krajowym Zjeździe Społem. -
Kandydat: Edward i Teresa Banaś
Państwo Edward i Teresa Banaś prowadzą gospodarstwo rolne ekologiczne od 1999 roku o powierzchni 22,49 ha.
Gospodarstwo specjalizuje się w produkcji owoców typu: truskawka – powierzchnia 6,31 ha oraz malina – powierzchnia 5,18 ha. Pozostałą powierzchnię gospodarstwa stanowią zboża i rośliny strączkowe. Państwo Banaś posiadają od 2000 roku Polski Certyfikat Zgodności, a od 2008 roku Certyfikat Szwajcarski. Pan Edward Banaś w tym roku był gospodarzem Dożynek Powiatowych w Lubartowie. Państwo Banasiowie stale rozwijają swoje gospodarstwo przyczyniając się tym samym do rozwoju gospodarczego gminy, a za swoją ciężką pracę nagradzani są różnymi dyplomami.
Nagrody przyznane dotychczas kandydatowi:
1. Dyplom Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za zdobycie I miejsca w województwie lubelskim w konkursie na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w kategorii „Ekologia i środowisko” w 2011 roku
2. Dyplom przyznany przez Lubelskim Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli za zdobycie I miejsca w Konkursie na najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne w kategorii „Ekologia – Środowisko 2011”
3. Dyplomy oraz listy gratulacyjne Starosty Lubartowskiego oraz Wójta Gminy Ostrówek. -
Kandydat: „Firlejowe Sioło”
Dwór Szlachecki Firlejowe Sioło istnieje już 3 lata. Co roku właściciele inwestują w jakość oraz rozmaitość usług oferowanych mieszkańcom okolic jak i przyjezdnym gościom odwiedzającym tę część Polski.
Często przez odwiedzających miejsce to nazywane jest Lubelskim Biskupinem. Powstałe budynki (dwór, budynki gospodarcze, altana), odtworzone są z zachowaniem architektury i detali z czasów historycznych. Wszystkie elementy drewniane wykorzystywane do budowy budynku i wnętrza są postarzane lub mają ponad 100 lat. Właściciele w 2010 roku pozyskali środki unijne dzięki, którym powstała między innymi: nietypowa sala konferencyjna na 50 osób, urządzona w stylu starej biblioteki. Hotel ma 14 miejsc noclegowych, każdy z pokoi jest inny, a wszystkie meble zaprojektowane i wykonane zostały na zamówienie i odtworzone według najstarszej tradycji polskiej. W roku ubiegłym powstał oświetleniowy, profesjonalny kort ze sztuczną nawierzchnią do gry w tenisa zimnego, dostawiono również ogromny namiot, aby zwiększyć ilość przyjmowanych gości i firm. W roku obecnym powstały m.in. nowoczesny i niekonwencjonalny plac zabaw dla dzieci w stylu drewnianego zamczyska – takich placów jest tylko kilka w Europie. Skałka wspinaczkowa z różnymi stopniami trudności, pole do mini golfa na 18 pól, staw, który został zarybiony oraz 1,5 km ścieżek spacerowo – rowerowych. Obiekt odwiedza średnio rocznie ok. 40 tys. Osób. Oprócz zagospodarowanych 4 ha ziemi, które są ogrodzone i monitorowane, obiekt daje zatrudnienie 18 osobom, a w sezonie letnim jeszcze dodatkowym osobom z terenu powiatu lubartowskiego. Właściciele Firlejowego Sioła pani Agnieszka i Grzegorz Adamscy są pomysłodawcami m.in. cyklicznych corocznych obchodów: Mikołaja, Warsztatów Wielkanocnych, Dnia Dziecka. Podczas tych imprez wszystko dla uczestników jest bezpłatne. Organizując bezpłatne atrakcje dla wszystkich dzieci, przyjeżdżających w tym dniu sponsorowane są przez właścicieli: pokazy cyrkowe, rekreacja, poczęstunek. Firlejowe Sioło jest sponsorem wielu imprez kulturalnych ale również i charytatywnych np. co roku sponsoruje ogromny kocioł barszczu na Wigilię z Sąsiadami.
Nagrody przyznane dotychczas kandydatowi:
1. Laureat konkursu „Innowacyjny Przedsiębiorca Województwa Lubelskiego” w 2010 roku
2. Pierwsze miejsce w kategorii „Najlepszy Produkt Turystyczny 2010”. Nagroda przyznana przez kapitułę konkursową oraz Marszałka Województwa Lubelskiego
3. Tytuł Euro Lider Lubelski -
Kandydat: Internetowy Serwis Lubartow24.pl
Internetowy Serwis Lubartow24 to dla wielu mieszkańców powiatu lubartowskiego pierwsze źródło informacji.
Redakcja na bieżąco zamieszcza artykuły, relacje i fotoreportaże z sesji, imprez kulturalnych i sportowych a także statystyki policyjne, strażackie, reportaże dotyczące problemów zwykłych mieszkańców. Często materiały są wzbogacone o nagrania audio lub wideo. Najbardziej popularne artykuły zyskują status: „Gorący Temat” i są specjalnie oznaczone w serwisie. Redakcja Lubartow24 jak sama nazwa wskazuje działa 24 godziny na dobę. W serwisie znajdują się informacje ze szkół, bieżący repertuar kina oraz plakaty imprez nad jakimi serwis objął patronat. Użytkownicy mają możliwość korzystać nie tylko z forum ale również publikować komentarze pod wszystkimi artykułami i dodawać zdjęcia.
Serwis Lubartow24 to największa baza zdjęć z powiatu lubartowskiego. W serwisie znajduje się aktualny rozkład jazdy autobusów i busów, kursujących po powiecie i najważniejszych ośrodkach miejskich. Dostępne są także trasy rowerowe, baza numerów telefonów do instytucji i sonda. Lubartow24 to także serwisy specjalne: wyborcze, radiowe. Serwis jest idealnym miejsce do promocji dla firm z regionu. W serwisie znajduje się wyszukiwarka, odnośniki do stron serwisu na portalach społecznościowych i dane kontaktowe do redakcji. Serwis Lubartow24 to nie tylko informacje przekazywane jednostronnie czytelnikom. Przy serwisie działa Klub Fotograficzny. Lubartow24 jest również organizatorem imprez sportowych i kulturalnych, a redaktorzy często prowadzą warsztaty dziennikarskie w szkołach. -
Kandydat: Drukarnia PEGWAN – Piotr Grzegorczyk
Drukarnia Pegwan w chwili obecnej specjalizuje się w druku etykiet. Pozycje i technologie, którymi firma się może poszczycić, kształtowane były od 1983 roku – od momentu założenia.
Tak długi okres pozwolił na uzyskanie czołowej pozycji na rynku poligraficznym w kraju i zagranicą oraz zatrudnić w pełni przygotowaną kadrę pracowników.
Firma dąży do utrzymania znaczącej pozycji w segmencie drukowania etykiet papierowych i foliowanych prowadząc politykę jakości w oparciu o następujące kryteria:
■ zadowolenie klienta poprzez spełnienie wymagań jakościowych i oczekiwań nabywców,
■ zadowolenie pracownika poprzez zapewnienie bezpiecznych warunków pracy,
■ ciągłe szkolenie oraz doskonalenie kwalifikacji zawodowych pracowników,
■ jakość we wszystkich strefach działalności firmy,
Głównym produktem firmy są etykiety na butelki, słoiki, konserwy oraz wydruki na foliach, papierze i laminatach. Drukarnia posiada własne zaplecze transportowe, linie produkcyjna, bogata gamę produktów na najwyższym światowym poziomie w zakresie druku offsetowego i fleksograficznego. Drukarnia wykorzystuje możliwości rozwoju w oparciu o dofinansowanie ze środków europejskich.
Drukarnia produkuje etykiety dla m.in. takich marek jak: Żywiec, Perła, Pepsi, Milejów, Lech, Tyskie, Gellwe, Wytwórnia Octu i Musztardy Parczew, Lidl, Herbapol, Żywiec Zdrój, Biedronka, Kaufland, Cisowianka, Aro, Krynica, Witamin.
Na przestrzeni ostatnich kilku lat kilkakrotnie została powiększona powierzchnia produkcyjna. Wiązało się to ze znacznym unowocześnieniem parku maszynowego. Drukarnia posiada własną przygotowalnie DTP japońskiego producenta. Ponadto firma posiada najnowszej generacji krajarki, utrząsarki Polar. Firma nie korzysta z usług firm zewnętrznych. Posiada dobrą opinię w środowisku lokalnym i włącza się w działalność klubów i stowarzyszeń sportowych, działających na terenie miasta, wspierając je również finansowo.
Nagrody przyznane dotychczas kandydatowi:
1.Certyfikat ISO 9001: 2000 -
Kandydat: Bogumiła Lisek – Jublewska Auto–Service Jublewscy, auto Elektro – Serwis Jublex
Firma Auto–Service Jublewscy, auto Elektro – Serwis Jublex powstała w 1986 roku. Swoją działalność rozpoczęła od konserwacji pojazdów samochodowych metodą hydrodynamiczną.
Obecnie firma liczy 18 osób – zdecydowana większość to mieszkańcy gmin powiatu lubartowskiego. Są tacy, których staż pracy wynosi 18 – 20 lat. W 1997 roku firma rozpoczęła współpracę z Fiat Auto Poland na płaszczyźnie sprzedaży samochodów Fiat. Wkrótce uzyskała autoryzację FAP na obsługę tych samochodów. W roku 2001 uzyskała autoryzację koncernu Robert Bosh. Współpraca z Fiat Auto Poland oraz firmą Bosch, umożliwiła dostęp do szkoleń technicznych i najnowszego oprogramowania oraz najważniejszej klasy urządzeń diagnostycznych. Pracownicy pogłębiają swoje kwalifikacje, tym samym firma ma zapewniony systematyczny rozwój. Obecnie firma Auto – Sercie Jublewscy będąc w sieci Bosch – Serwisów świadczy kompleksowe usługi motoryzacyjno – mechaniczne, elektroniczne, prowadzi stacje kontroli pojazdów i całodobową pomoc drogową. 25 – lecie swej działalności firma Auto – Sernice Jublewscy uhonorowała piękną inwestycją, jaką jest nowoczesna myjnia samoobsługowa firmy „Karcher”.
Firma dwukrotnie została wyróżniona przez Państwową Inspekcję Pracy w ogólnokrajowej akcji „Prawo pracy w małych zakładach” i w konkursie „Pracodawca organizator pracy bezpiecznej”, posiada list gratulacyjny Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego w związku z otrzymanym wyróżnieniem.
W roku 2006 otrzymała certyfikat „Wielka Mała firma” kwalifikującego ją do grona najbardziej wiarygodnych i rzetelnych partnerów biznesowych województwa lubelskiego. Zgodnie z nową koncepcją firmy Bosch, zajmuje się kompleksową obsługą pojazdów. Jej specjalnością są naprawy mechaniczne i elektronika samochodowa. Serwis wyposażony jest w nowocześniejsze urządzenia diagnostyczne firmy Bosch. Dewizą Auto – Serwis Jubelwscy jest pełne zadowolenie i satysfakcja wszystkich klientów.
Od 16 grudnia 2009 roku jako jedna z nielicznych firm w naszym regionie posiada certyfikat „Rzetelna Firma”. Używanie takiego logo jest znaczeniem firm, które zostały zweryfikowane pod kątem świadczonych usług.
Firma Auto – Sernice Jublewscy to bardzo dobry zespół mechaników i kadry kierowniczej, zespół który wraz z odpowiedzialnymi właścicielami dba o swoich klientów i ciągle rozszerza wachlarz swoich usług.Nagrody przyznane dotychczasowo kandydatowi:
1. Nagroda Burmistrza Miasta Lubartowa na rok 2011
2. Wyróżnienie w konkursie „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej”
3. List Gratulacyjny z ogólnokrajowej akcji promocyjnej „Prawo pracy w małych zakładach”.
III Edycja 2010
-
Laureat Lamparta 2010
Zakład Wyrobów Betonowych Wojciech Trykacz wygrał konkurs Zaradny Innowacyjny Przedsiębiorczy w 2010 roku. Firma z Lubartowa zwyciężyła trzecią edycję konkursu i otrzymała Nagrodę Starosty Lubartowskiego Złoty Lampart. Poniżej sylwetka firmy.
Zakład Wyrobów Betonowych Wojciech Trykacz
Zakład Wyrobów Betonowych Wojciech Trykacz jest firmą prywatną o charakterze rodzinnym. Założona w 1968 roku przez Edwarda Trykacza, a prowadzona obecnie przez syna Wojciecha rozwinęła się w jeden z najbardziej prężnych zakładów prefabrykacji betonowej południowo-wschodniej Polski. Od wielu lat ponadto specjalizuje się w kompleksowych realizacjach projektów architektonicznych w kamieniu naturalnym. Firma dostarczała swoje wyroby przy budowie największych obwodnic województwa lubelskiego: Piaski, Zamość, Lubartów, Puławy, Garwolin, a także przy budowie sieci kanalizacji sanitarnych i deszczowych: Lublin, Lubartów, Chełm, Zamość, Biała Podlaska i inne. Prefabrykaty znalazły zastosowanie także przy budowie autostrad, między innymi przy budowie autostrady A- 2. Materiały są wykorzystywane również do realizacji lokalnych inwestycji, m.in. budowy supermarketu TESCO, czy dyskontu Biedronka. Firma dostarcza swoje wyroby na potrzeby budowy Kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Łucce. Ciągłe inwestycje w park maszynowy, jak również wdrażanie systemów jakościowych zwiększają pozycję firmy wobec innych producentów wyrobów betonowych. Zakład Wyrobów Betonowych Wojciech Trykacz jest członkiem Stowarzyszenia Producentów Elementów Betonowych dla Kanalizacji.
Zakład Posiada niezbędną i konieczną wiedzę oraz doświadczenie w technologicznych aspektach tworzenia końcowego efektu prac kamieniarskich w marmurze, granicie i piaskowcu. Firma współpracuje z uznanymi na rynku pracowniami architektonicznymi, firmami zajmującymi się projektem wnętrz, artystami plastykami i rzeźbiarzami.
Obecnie zatrudnia ok. 100 osób, ale liczba pracowników w sezonie wiosenno – letnim wzrasta. Firma znana jest ponadto z działalności charytatywnej, sponsoruje wiele wydarzeń kulturalnych i sportowych odbywających się na terenie powiatu.
(Źródło: www.trykacz.pl). -
Kandydat: Zakład Handlowo – Produkcyjny „Dajana”
Firma zajmuje się między innymi handlem i wdrażaniem na rynek nowoczesnych materiałów budowlanych. Powstała w 1991 roku.
Pierwotnie była to firma rodzinna, w której pracowały 2 osoby. W 2005 roku poszerzono zakres działalności tworząc sklep budowlany wraz ze składem materiałów. Na początku działalności przedsiębiorstwo oferowało ok. 500 różnego rodzaju asortymentu. Na chwilę obecną w sklepi9e można wybierać spośród ok. 20 tys. produktów w tym nie tylko budowlanych. Od 2008 roku firma jest bezpośrednim dystrybutorem niemieckiej dachówki ceramicznej Erlus.
W 2007 roku przedsiębiorstwo Dajana uruchomiło filię składu budowlanego, która obecnie znajduje się w Łęcznej. Systematyczny rozwój i poszerzanie dostępnego asortymentu wiązało się z zatrudnieniem dodatkowego personelu. Na chwilę obecną w firmie pracuje średnio 17 osób.
Pod koniec bieżącego roku zostanie uruchomiony nowy punkt handlowy, w którym będzie się znajdowała sala konferencyjna, gdzie będą się odbywały cykliczne szkolenia pracowników.
Przedsiębiorstwo od początku działalności wspiera lokalne wydarzenia społeczno – kulturalne (dożynki gminne, zawody sportowe). -
Kandydat: „Masarnia z ubojnią” Tadeusz Harasim
Firma pn. „Masarnia z ubojnią” jest prywatną firmą rodzinną. Działa od 1999 roku. Powstała na bazie przedwojennej masarni w Ostrowie Lubelskim.
Budynki zostały zmodernizowane wraz z utwardzeniem i zagospodarowaniem placu wokół budynków. Posiada nowoczesne, zgodnie z normami unijnymi hale produkcyjne o łącznej kubaturze 700 m2. Wdrożony jest system HACCP.
Jest to firma produkcyjna działająca na terenie gminy Ostrów Lubelski. Zatrudnia wraz z siecią dystrybucyjną 40 osób. Sprzedaje swoje wyroby w sieci własnych sklepów i są to: Ostrów Lubelski, Łęczna, Parczew, Lubartów, Milejów, Trawniki, Maśluchy. Zakład produkuje ponad 30 ton wyrobów miesięcznie. Łączne obroty roczne wynoszą ok. 29 mln zł.
Elementem wyróżniającym firmę jest produkcja na bazie własnego surowca wieprzowego skupowanego od okolicznych rolników. Produkcja oparta jest na tradycyjnych polskich recepturach. Na szczególna uwagę zasługują mięsa pieczone oraz kiełbasy „wiejska” i „swojska”, których wędzenie dokonywane jest w wędzarni opalanej drewnem. Dużym powodzeniem cieszą się kabanosy wieprzowe. Wyroby cieszą się dużym uznaniem ze względu na różnorodny asortyment, smak, świeżość oraz przystępną cenę. Firma charakteryzuje się dynamicznością, zwiększa swój udział w rynku. W chwili obecnej planuje budowę własnego punktu sprzedaży w Ostrowie Lubelskim. Nabyła na ten cel nieruchomość w centrum miasta,
Firma systematycznie wywiązuje się ze zobowiązań podatkowych wobec gminy,. Właściciel Pan Tadeusz Harasim udziela pomocy w postaci wyrobów wędliniarskich przy organizacji lokalnych uroczystości o charakterze świeckim jak i kościelnym. -
Kandydat: Sylwester Bogusz „K&S”, „VIP”, „My House”
Wnioskowana osoba wyróżnia się przedsiębiorczością oraz innowacyjnością na różnych polach działalności gospodarczej na terenie i poza Powiatem Lubartowskim.
Zakres jego działalności obejmuje branże spożywczą: firma „K&S”, dodatki do żywności oraz szeroko rozumianą działalność w branży budowlanej: firma VIP s.c. hurtownia materiałów budowlanych oraz „My House” – przedsiębiorstwo deweloperskie. W zakresie znaczących działań wchodzą: budowa budynków wielorodzinnych przy ul. Ks. J. Popiełuszki, co uzupełnia braki w zasobach mieszkaniowych na terenie miasta Lubartów w zakresie budownictwa wielorodzinnego oraz wpływa na zmniejszenie bezrobocia na powiatowym rynku pracy. Remont oranżerii wpływa na podnoszenie atrakcyjności turystycznej Lubartowa, a jednocześnie pozwala na uratowanie ważnego ze względu na walory historyczne obiektu zabytkowego, co w połączeniu z renowacją parku miejskiego i wchodzącym w skład kompleksu Pałacem Sanguszków zdecydowanie zwiększy atrakcyjność miasta. Natomiast planowana realizacja miejsc noclegowych pozwoli na utworzenie pierwszego w mieście centrum hotelowo – konferencyjnego.
Sylwester Bogusz jest osobą, która szeroko udziela się w zakresie działalności charytatywnej – wspomaga działalność Hospicjum Św. Anny, PCK, Stowarzyszenia „Niech się serce obudzi”, szkół i przedszkoli oraz bierze udział w finansowaniu różnego rodzaju imprez kulturalnych i sportowo – rekreacyjnych. Podjęte wyzwania związane z realizacją wyżej wymienionych projektów wymagają charyzmy, zaradności wspartej silnym charakterem – cech, które kandydat niewątpliwie posiada. -
Kandydat: Ośrodek Kształcenia Kierowców Wiesław Osior
Ośrodek Kształcenia Kierowców Wiesław Osior prowadzi szkolenia już od 1989 roku. Szkolenia praktyczne prowadzi 19 instruktorów na wszystkie kategorie.
Wykłady prowadzone są przez kierownika ośrodka z wykorzystaniem nowoczesnych środków dydaktycznych, które są cięgle aktualizowane i dostosowane do potrzeb egzaminacyjnych. Szkolenia prowadzone są na pojazdach na których kursanci zdają część praktyczną egzaminu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego tj. w kategorii A2: motocykle, C: samochód ciężarowy MAN, w kategorii D: Autosan i Solbus, w kategorii B+E: Reanult Traffic z przyczepą.
Ośrodek posiada własną salę wykładową z ilością 30 miejsc siedzących, a także plac manewrowy o nawierzchni bitumicznej z 4 niezależnymi stanowiskami. Plac manewrowy posiada własne i niezależne oświetlenie.
Ośrodek cieszy się wysoką zdawalnością swoich klientów na egzaminach. Świadczy o tym fakt, iż testy w Wojewódzkim Ośrodku ruchu drogowego w Lublinie zdaje za pierwszym podejściem ponad 90% kursantów, a zdawalność w części praktycznej egzaminu jest jedna z wyższych w województwie i powiecie.
W skali całego powiatu lubartowskiego ośrodek zajmuje 4 miejsce w rankingu ośrodków szkolenia kierowców z wynikiem 29,6% zdawalności części praktycznej egzaminy w roku 2009 i z 1 miejscem wśród ośrodków szkolenia kierowców w Polsce opublikowanym w gazecie „MOTOR” ośrodek zajął 4 miejsce w 2007 roku. -
Kandydat: Zakład Produkcyjno – Usługowo Handlowy Piekarnia „Kajzerka”
Piekarnia „Kajzerka” powstała w 1995 roku. W chwili powstania zatrudniała 7 osób, a obecnie zatrudnia 55 pracowników z terenu Powiatu Lubartowskiego. Przedmiotem działalności zakładu jest produkcja pieczywa, wyrobów cukierniczych i garmażeryjnych.
W ofercie zakładu jest pieczywo ekologiczne, dietetyczne, pszenne i ciasta oraz torty weselne, okazyjne i urodzinowe. Zakład pozyskuje środki unijne, ok. 80 000 zł na rozwój i modernizację zakładu. Dzięki pozyskanym środkom zakład zwiększył produkcję sprzedając swoje wyroby w 5 własnych sklepach i 80 prowadzonych przez innych właścicieli. Oprócz naszego Powiatu swoje wyroby dostarcza do Radzynia, Parczewa i Niemiec. Zakład podejmuje działania mające na celu budowanie pozytywnego wizerunku wśród własnych pracowników poprzez organizowanie szkoleń i spotkań.
Piekarnia troszczy się o przygotowanie do zawody młodych pracowników przyjmując ich na praktyki. Dzięki zyskowi zakład corocznie wspiera imprezy odbywające się w szkołach i przedszkolach.
Wspiera również imprezy gminne np. Dożynki, Dni Lisowa, wspiera również Dom Pomocy Społecznej w Jadwinowie, Hospicjum Św. Anny, stowarzyszenie „Niech się serce obudzi”. Wspiera akcję „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”, „Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy”. Największym sukcesem zakładu jest jego modernizacja oraz możliwość zdobywania nowych rynków sprzedaży. -
Kandydat: „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Jedność” w Lubartowie
Firma działa na rynku lubartowskim od 1916 roku. Po 1989 roku Spółdzielnia przeszła bardzo trudny okres przemian i wyszła z niego bardzo osłabiona. Obecnie posiada 245 członków z udziałem minimum 800 zł i zatrudnia 195 osób.
Działalność handlowa jest podstawą gospodarki Spółdzielni, która prowadzi 12 placówek detalicznych, w tym 10 placówek branży spożywczej, 1 sklep branży przemysłowej i Supermarket „Merkury”. Wizytówką sieci handlowej jest 7 sklepów typu Lux o podwyższonym standardzie wyposażenia, wyróżniających się określoną aranżacją, bogata ofertą towarową i przystępnymi dla każdego cenami.
Spółdzielnia prowadzi ekologiczną piekarnię, w której prowadzi produkcję pieczywa i ciast bez konserwantów. Stale uatrakcyjnia się ofertę asortymentową piekarni wprowadzając nowe rodzaje pieczywa jak np. chleb mieszany z cebulką, żytni, ze śliwką, orkiszowy ze słonecznikiem, koperkowy, bułki owsiane, kukurydziane, paluchy czosnkowe i ciasta: Rafaello, 3 Bitt i Cappucino.
W roku 2010, mimo kryzysu światowego i krajowego, sytuacja gospodarczo – ekonomiczna w Spółdzielni, jak wskazują wstępne wyniki ekonomiczne, nie ulegnie pogorszeniu, a przewidywany wynik będzie lepszy niż w roku 2009. Za rok 2007 i 2008 i 2009 Spółdzielnia znalazła się w tzw. „Złotej Setce” firm z województwa lubelskiego, rankingu organizowanym przez Lubelski Dziennik Wschodni.
Spółdzielnia ciągle się modernizuje, poprawiają się warunki pracy – szczególnie warunki bezpieczeństwa i higieny pracy oraz bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Wszystkie placówki posiadają klimatyzację, właściwe oświetlenie, a zakupione nowe urządzenia i maszyny, oznaczone znakiem CE, dostosowane są do wymagań UE. Dobra działalność Spółdzielni jest konsekwencją aktywnej pracy Prezesa Grzegorza Poznańskiego, który od 1995 roku jest Prezesem Zarządu, jednoosobowo zarządzając Spółdzielnią.
II Edycja 2009
-
Laureat Lamparta 2009
Drugą edycję sukcesem zakończyła Drukarnia DAKO. To właśnie do drukarni z Lubartowa trafiła w 2009 roku statuetka Złotego Lamparta. Poniżej prezentujemy sylwetkę firmy.
Drukarnia DAKO
DAKO jest największą w Polsce drukarnią opakowań ze 100% udziałem kapitału polskiego. Drukarnia DAKO swoją działalność w sektorze poligraficznym rozpoczęła w 1974 roku. Od lat 90-tych Drukarnia Dako skupiła swoją produkcję na poligrafii opakowaniowej. Obecnie posiada dwa wyspecjalizowane zakłady produkcyjne w Lubartowie spełniające wysokie wymagania Klientów. Zatrudniająca obecnie ponad 500 osób drukarnia gwarantuje najwyższą jakość produkowanych wyrobów dzięki wykwalifikowanemu personelowi oraz najwyższej klasy maszynom. Najwyższą wartością jest dla DAKO reagowanie na indywidualne potrzeby Klientów, łącznie z doradztwem projektowym i technologicznym, konkurencyjnymi cenami oraz elastycznym podejściem w zakresie logistyki dostaw. Studio graficzne drukarni stanowi odrębną komórkę gdzie wszystkie dane są na bieżąco archiwizowane i chronione, a nowoczesna technologia CTP eliminuje źródła pomyłek i skraca czas przygotowania materiałów do druku. Laserowa pracownia wykrojników i matryc zapewnia właściwe, pewne narzędzia do produkcji. Laser do wypalania form oraz nowoczesne urządzenie do przeginania noży pozwalają wykonać wykrojnik na potrzeby najbardziej ekspresowej produkcji. Własna pracownia to możliwość precyzyjnej kontroli poprawności wysztancowania użytków oraz naniesienia poprawek jeżeli zachodzi taka konieczność. Aby zapewnić kompleksową obsługę Dako oferuje szeroką gamę usług w zakresie produkcji materiałów reklamowych m.in. ulotek, katalogów, kalendarzy i folderów. Dział introligatorni wyposażony jest w trzy nowoczesne falcerki o wysokiej wydajności i możliwości składania nawet najmniejszych ulotek. Na życzenie Klienta DAKO wykonuje w katalogach i folderach oprawę szytą i klejoną. Dodatkowo posiada urządzenia do doklejania nożyka oraz taśmy zrywającej do opakowań, co podnosi funkcjonalność kartonika.
(Źródło: www.drukarnia-dako.pl) -
Laureat: Drukarnia DAKO Kozioł i Wspólnicy.
Drukarnia DAKO swoją działalność w sektorze poligraficznych rozpoczęła w 1974 roku. Obecnie firma zatrudnia 250 pracowników. Profil działalności drukarni ukierunkowany jest na produkcję opakowań, materiałów reklamowych i etykiet. Przedsiębiorstwo uruchomiło własne studio komputerowe wraz z naświetlarnią. Firma jest w stanie obsługiwać klientów w szerokim zakresie usług, służąc przy tym szerokim doradztwem z zakresu grafiki oraz technologii wykonania. Stworzyła własny park transportowy w postaci samochodów dostawczych o zróżnicowanej ładowności. Od 2002 roku posiada również certyfikat ISO. -
Kandydat: Bogdan Józef Piskorski
Pan Bogdan Piskorski swoją działalność jako przedsiębiorca rozpoczął w 1992 roku, kiedy to stworzył przedsiębiorstwo handlowe zajmujące się sprzedażą artykułów spożywczo – przemysłowych i budowlanych.
W chwili obecnej jest właścicielem 4 świetnie prosperujących zlokalizowanych w Michowie sklepów. Dominującą branżą prowadzonej przez niego działalności jest handel artykułami spożywczymi i przemysłowymi. Przeprowadzono komputeryzację firmy oraz wyposażono sklepy w nowe kasy fiskalne z czytnikami kodów. Przedsiębiorca obecnie zatrudnia 10 pracowników stałych oraz przyucza do zawodu 3 pracowników młodocianych.
-
Kandydat: Grzegorz Poznański „Społem” PSS „Jedność”
Powszechna Spółdzielnia Spożywców działa na rynku od 1916 roku. Zatrudnia ok. 200 pracowników.
Działalność handlowa jest podstawą gospodarki spółdzielni, która prowadzi 12 placówek detalicznych, w tym 10 placówek branży spożywczej, 1 sklep branży przemysłowej oraz Supermarket „Merkury”. Wizytówką sieci handlowej jest 7 sklepów Lux, wyróżniających się określoną aranżacją i posiadających bogatą ofertę towarową. Spółdzielnia prowadzi ekologiczną piekarnię (opalana olejem opałowym), w której prowadzi produkcję pieczywa i ciast bez konserwantów. Stale uatrakcyjnia ofertę asortymentową piekarni wprowadzając nowe rodzaje pieczywa jak np. chleb lubartowski z dynią, chleb krajan.
-
Kandydat: Zakład Wyrobów Betonowych Wojciech Trykacz
Jest to firma rodzinna, działająca od ponad 40 lat. Obecnie zatrudnia ok. 100 osób.
Zajmuje się produkcją wyrobów z kamienia, montażem parapetów, schodów, kominków, posadzek i elementów wystroju sakralnego. Specjalizuje się w kompleksowych realizacjach projektów architektonicznych w kamieniu naturalnym. Firma współpracuje z uznanymi na rynku pracowniami architektonicznymi, firmami zajmującymi się projektem wnętrz, artystami plastykami i rzeźbiarzami. Posiada wszystkie niezbędne środki, jak i maszyny oraz fachowców, oferując Klientowi: profesjonalizm, solidność, terminowość pracy. W branży kamieniarskiej firma wprowadza innowacyjne rozwiązania – uzyskano dotację na zakup centrum obróbczego numerycznie sterowanego.
-
Kandydat: „Agrostar” Andrzej Starownik i Janusz Starownik
Firma Agrostar została utworzona w 2001 roku przez Andrzeja i Janusza Starownik.
Firma zajmuje się obrotem bydła w kraju i za granicą, prowadzi eksport bydła do krajów europejskich tj. Grecja, Chorwacja, Włochy. Zatrudnia ponad 20 osób. Posiada własne środki transportowe do przewozu zwierząt. Firma spełnia standardy UE w zakresie obrotu zwierzętami i jest jedną z większych na terenie kraju w zakresie eksportu zwierząt. Ponadto firma prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni ok. 130 ha nastawione na hodowlę bydła, obecnie obsada wynosi 700 sztuk bydła opasowego.
-
Kandydat: Gospodarstwo Rybackie Kock
Gospodarstwo Rybackie Kock istnieje od ponad 40 lat, a od 1993 roku jest zarejestrowane jako spółka pracownicza.
Gospodarstwem Rybackim kieruje pan Marian Rapacewicz, który zatrudnia 38 pracowników, a produkcja wynosi 400 kg ryby z 1 ha. Posiada ok. 960 ha stawów, które położone są w Pradolinie Wieprza m.in. na terenie powiatów: lubartowskiego, łukowskiego i ryckiego. Gospodarstwo zajmuje się hodowlą karpia oraz innych ryb słodkowodnych takich jak amur, tołpyga, szczupak, sandacz, sum, karaś, lin, okoń. Pan Rapacewicz jest inicjatorem i organizatorem Święta Karpia z Pradoliny Wieprza – promując uroki okolic i zdrową żywność.
I Edycja 2008
-
Laureat Lamparta 2008
W 2008 roku po raz pierwszy została przyznana Nagroda Starosty Lubartowskiego Złoty Lampart. W konkursie zwyciężyła Spółdzielnia Mleczarska „Michowianka” z Michowa. Poniżej prezentujemy krótką sylwetkę „Michowianki”.
Spółdzielnia Mleczarska „Michowianka”
15 sierpnia 1957 r. piętnastu członków założyło Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Michowie. W pierwszych latach działalności stopniowo następowało powiększanie majątku spółdzielni poprzez budowę nowych obiektów produkcyjnych i punktów skupu mleka. Produkowano twarogi, ser Edamski, kazeinę kwasową, masło śmietankowe, maślankę oraz kefir. W styczniu 1984 r. prezesem zarządu został wybrany Andrzej Jankowski, który pełnił tę funkcję do 18 lutego 2009r. Od tego czasu nastąpiła dynamiczna rozbudowa zakładu oraz wprowadzanie nowych wyrobów do produkcji.
W trosce o otaczające „Michowiankę” środowisko naturalne w roku 1994 została oddana do użytku spełniająca europejskie standardy oczyszczalnia ścieków. W 1998 roku uruchomiono produkcję twarogów formowanych „Twarożek Babuni” z zastosowaniem pierwszej w kraju aseptycznej linii ciągłej, która umożliwiła uzyskanie wyrobu o trwałej, wysokiej jakości oraz doskonałym smaku zbliżonym do tradycyjnych twarogów wiejskich. W tym samym roku zaczęła działać nowa maszynownia chłodnicza oraz zmieniona została nazwa na Spółdzielnia Mleczarska „Michowianka” w Michowie. Rok 2001 to przede wszystkim budowa magazynu do przechowywania serów żółtych oraz kotłowni gazowo-olejowej, przyczyniającej się znacznie do obniżenia kosztów energii cieplnej oraz wpływającej na zwiększenie bezpieczeństwa załogi. Kolejne lata to szereg inwestycji mających na celu przystosowanie zakładu do wymagań Unii Europejskiej. W 2004 roku powstała nowoczesna stacja odbioru mleka i mycia samochodów. Został również zmodernizowany park maszynowy i samochodowy. Oddano do użytku nowy magazyn nabiałowy, laboratorium i nowe szatnie dla pracowników.
W 2005 roku został otwarty nowy dział produkcji zajmujący się zagęszczaniem serwatki. Obecnie „Michowianka” współpracuje z sieciami handlowymi, takimi jak: Aldik, Eurocash, Marcpol, Alma, Stokrotka, Makro, Selgros, E.Leclerc, Real, Auchan oraz hurtowniami spożywczymi, dzięki którym produkty można nabyć na terenie niemal całego kraju. 18 lutego 2009 r. nowym prezesem zarządu został Jan Chabros, który dotychczas pełnił funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej.
Spółdzielnia Mleczarska „Michowianka” spełnia wszystkie wymagania stawiane mleczarniom przez UE, a jakość produktów jest gwarantowana przez system HACCP. Wysoka jakość potwierdza szereg nagród i certyfikatów otrzymanych na różnego rodzaju imprezach i konkursach.
(info: michowianka.pl)
-
Kandydat: Zakład Remontowo – Budowlany Antoni Jedut.
Przedsiębiorstwo istnieje od ponad 20 lat. Świadczy usługi remontowo – budowlane. Jest cenionym za wysoką jakość wykonawstwa i terminowość robót. Zakład Remontowo – Budowlany Antoni Jedut to także sponsor, szczególnie sprzętu dla Ochotniczych Straży Pożarnych i Klasztoru o.o. Kapucynów w Lubartowie.
-
Kandydat: Stacja Paliw Płynnych Jarosław Mazurek.
Firma prowadzi działalność od 18 lat. W chwili obecnej zatrudnia 24 osoby. Na początku istnienia sprzedawała paliwa do pojazdów samochodowych. W trakcie swego istnienia firma stopniowo rozszerzała swoją działalność o sprzedaż materiałów budowlanych i nawozów, a następnie o sprzedaż gazu do pojazdów samochodowych, artykułów spożywczych, przemysłowych i chemicznych. Od początku istnienia firma ściśle współpracuje ze środowiskiem lokalnym, wspierając miejscowy Klub Sportowy „Wodnik” oraz biorąc udział w wydarzeniach kulturalno – oświatowych.
-
Kandydat: Zakład Wyrobów Betonowych Wojciech.
Jest to firma rodzinna, działająca od ponad 40 lat. Obecnie zatrudnia 70 osób.
Znana jest z wysokiej jakości usług, solidności oraz konkurencyjności cen. Zajmuje się produkcją wyrobów z kamienia, montażu parapetów, schodów, kominków, posadzek i elementów wystroju sakralnego. Wyroby tej firmy posiadają wymagane certyfikaty jakości z zakresu bezpieczeństwa. Świadczy usługi w kraju i zagranicą. Firma jest znana ze swojej społecznej i charytatywnej działalności w regionie.
-
Kandydat: Sylwester Bogusz: „K&S”, „VIP”, „My House”.
Zgłoszony kandydat wyróżnia się przedsiębiorczością na różnych polach działalności gospodarczej na terenie i poza Powiatem Lubartowskim.
Zakres prowadzonej działalności obejmuje branżę spożywczą: firma K&S – dodatki do żywności oraz szeroko pojętą działalność w branży budowlanej: firma VIP s.c. – hurtownia materiałów budowlanych oraz „My House” – przedsiębiorstwo deweloperskie.
Sylwester Bogusz jest osobą, która szeroko udziela się w zakresie działalności charytatywnej – wspomaga działalność Hospicjum im. Ks. Prałata Andrzeja Tokarzewskiego, PCK, Stowarzyszenia „Niech się serce obudzi”, szkół i przedszkoli oraz bierze udział w finansowaniu różnego rodzaju imprez kulturalnych i sportowo – rekreacyjnych na terenie powiatu lubartowskiego.
-
Kandydat: Masarnia z ubojnią Tadeusz Harasim.
Przedsiębiorca zatrudnia 23 pracowników, istnieje od 1999 roku.Posiada nowoczesne, zgodnie z normami unijnymi hale produkcyjne o powierzchni 700 m2 wraz z parkiem maszynowym. Obecnie wdraża program HACCP. Sprzedaje swoje produkty na lokalnym rynku. Produkcja oparta jest na tradycyjnych recepturach, dlatego wyroby cieszą się dużym uznaniem. Aktywnie uczestniczy w różnorodnych formach pomocy dla lokalnej społeczności.
-
Kandydat: PPHU „MAT” Adam i Mirosław Topyła
Jest to firma rodzinna, która zaczynała od wytwarzania produktów przemiału zbóż i produkcji pasz dla zwierząt.Następnie zakupiono tereny pod budowę stacji paliw w Kolonii Pałecznica i od 1999 roku firma zajmuje się sprzedażą detaliczną paliw. Stacja znajduje się blisko drogi powiatowej Lubartów – Pałecznica. W budynku mieści się również sklep spożywczy oraz stoisko ogrodnicze. Obecnie firma zatrudnia 10 osób.
Plik | Rozmiar | Utworzono |
---|---|---|
REGULAMIN.docx | 10 kB | 2023-11-10 14:40 |
WNIOSEK.rtf | 56 kB | 2023-11-10 14:41 |