Szanowni Konsumenci.
Uprzejmie informujemy, że dyżur Powiatowego Rzecznika Konsumentów planowany na dzień 17 sierpnia 2020 r. został odwołany.
Za utrudnienia przepraszamy.
Najsympatyczniejsza klasa uczy się na Chopina PDF Drukuj
Wpisany przez Krzysztof Onyszko
Czwartek, 12 Styczeń 2012 08:57

Po zaciętej walce klasa III E z Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie wygrała konkurs na najsympatyczniejszą klasę maturalną. W nagrodę uczniowie pojadą na wycieczkę do Francji.

Konkurs zorganizowała redakcja Kuriera Lubelskiego. Do rywalizacji zgłosiło się 17 klas maturalnych ze szkół województwa lubelskiego. Na finiszu najlepsi okazali się uczniowie III E z Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie.
Droga do zwycięstwa nie była jednak taka łatwa. Uczniowie zwycięskiej klasy zorganizowali w szkole wiele akcji, podczas których zbierali fundusze na głosy. Przygotowali bar sałatkowy, loterię fantową, zorganizowali zawody sportowe. Opłaciło się. Już w marcu w nagrodę pojadą na kilkudniową wycieczkę do Strasburga.
W ostatnich chwilach głosowania uległ awarii system liczenia sms-ów i do końca nie wiadomo było, która klasa zwyciężyła.
- Byliśmy już pogodzeni z przegraną. Jednak awaria systemu sprawiła, że nie policzono nam wszystkich głosów. Cieszymy się ogromnie ze zwycięstwa, bo mocno zaangażowaliśmy się w ten konkurs – mówi Piotr Muzyka ze zwycięskiej klasy.
- W czasie naszej nauki w tej szkole nigdy wszyscy razem nie wyjeżdżaliśmy na dłużej. To będzie nasza pierwsza i niestety, chyba ostatnia, klasowa wycieczka – dodaje Edyta Styk – gospodarz klasy.

Teskt: J. Grzyb