Poradnik intersanta
Biuletyn Informacji Publicznej
Kultura
Organizacje pozarządowe
Złoty Lampart
Zamówienia publiczne
Gminy powiatu
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Wybory Samorządowe

Związek Powiatów Polskich

Dziennik Ustaw

Monitor Polski 

Szanowni Konsumenci.
Uprzejmie informujemy, że dyżur Powiatowego Rzecznika Konsumentów planowany na dzień 17 sierpnia 2020 r. został odwołany.
Za utrudnienia przepraszamy.
Rekordowy finał Orkiestry - GALERIA PDF Drukuj
Wpisany przez Krzysztof Onyszko   
Poniedziałek, 09 Styczeń 2012 09:17

Ponad 140 wolontariuszy kwestowało przez całą niedzielę na ulicach Lubartowa. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w całym powiecie lubartowskim. Teraz, sztaby liczą zebrane pieniądze.

Ostatnia niedziela upłynęła nam pod znakiem czerwonego serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Dostawał je każdy, kto wsparł finansowo akcję Jerzego Owsiaka. W tym roku wolontariusze zbierali pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Sztab lubartowski dla mieszkańców Lubartowa i okolic przygotował wiele atrakcji. Już od wczesnych godzin przedpołudniowych można było wygrać ciekawe i praktyczne gadżety. - Przygotowaliśmy jak zawsze gry i zabawy dla najmłodszych. Oprócz tego już od kilku lat lubartowski finał wspiera Stowarzyszenie Sąsiedzi, które gotuje dla mieszkańców i wolontariuszy wojskową grochówkę – wyjaśnia Magdalena Filip, szefowa sztabu. Ale to nie wszystko, o godzinie 19 – tej  przed pałacem Sanguszków można było podziwiać rekonstrukcję historyczną, przygotowaną przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej 8 pułku piechoty legionów. – Rekonstrukcja przedstawiała wydarzenia z 1944 roku. Życie codzienne Polaków w okupowanym kraju oraz działania AK na terenie powiatu lubartowskiego,w tym nieudany i jedyny zamach na kata Lubelszczyzny SS-Hauptsturmführer Hermana Worthoffe – opowiada Kamil Zydlewski, dowódca grupy.
Równo o godzinie 20 – tej teatr tancerzy ognia „Antares” „wysłał” Światełko do Nieba.
Jak się okazało wszystkie działania lubartowskiego sztabu wpłynęły na hojność mieszkańców Lubartowa. – Na tę chwilę mogę powiedzieć, że zebraliśmy ponad 30 tysięcy złotych. Oficjalne wyniki poznamy dopiero za kilka dni, gdy spłynął dane ze szkół i pozostałych instytucji, które kwestowały w całym powiecie – informuje Magda Filip. Ten wynik jest bardzo zadowalający dla wolontariuszy. – Jesteśmy szczęśliwi. Wszystko wskazuje na to, że pobiliśmy kolejny rekord. Mieszkańcy naszego powiatu mogą być z siebie dumni – dodaje Magda.

 

Dane kontaktowe

 
Adres:  ul. Słowackiego 8, 21-100 Lubartów
Telefon: 81 855 28 65
Fax: 81 854 33 24
E-mai: starostwo@powiatlubartowski.pl
Godziny pracy:
Poniedziałek: 7:30 - 15:30Wtorek:7:30 - 15:30
Środa:7:30 - 15:30Czwartek:7:30 - 15:30
Piątek:7:30 - 15:30  

Numer rachunku bankowego do dokonywania wpłat na rzecz Starostwa Powiatowego w Lubartowie:

22 8707 0006 0021 2063 2000 0003 Bank Spółdzielczy w Lubartowie