Szanowni Konsumenci.
Uprzejmie informujemy, że dyżur Powiatowego Rzecznika Konsumentów planowany na dzień 17 sierpnia 2020 r. został odwołany.
Za utrudnienia przepraszamy.
Powiat gra z Orkiestrą PDF Drukuj
Wpisany przez Krzysztof Onyszko
Czwartek, 05 Styczeń 2012 15:31

W najbliższą niedzielę zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Część wydarzeń organizowanych przez lubartowski sztab Orkiestry odbędzie się przed Pałacem Sanguszków w Lubartowie.

W tym roku lubartowski sztab to ponad 140 wolontariuszy, których będziemy mogli spotkać przez całą niedzielę na ulicach Lubartowa. Wolontariusze wyposażeni w specjalnie oznaczone puszki będą zbierali pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. W tym roku hasło orkiestry to „Gramy z pompą!”.
Wielka Orkiestra to nie tylko zbiórka pieniędzy, ale także liczne atrakcje przygotowane dla mieszkańców.
- Przygotowaliśmy jak zawsze gry i zabawy dla najmłodszych. Oprócz tego już od kilku lat lubartowski finał wspiera Stowarzyszenie Sąsiedzi, które gotuje dla mieszkańców i wolontariuszy wojskową grochówkę – wyjaśnia Magdalena Filip, szefowa sztabu.
Na godzinę 19 zaplanowano rekonstrukcję historyczną przed pałacem Sanguszków w Lubartowie.
- Rekonstrukcja historyczna "czas zapłaty" przedstawia wydarzenia z 1944 roku, życie codzienne Polaków w okupowanym kraju oraz działania AK na terenie powiatu lubartowskiego w tym nieudany i jedyny zamach na kata Lubelszczyzny SS-Hauptsturmführer Hermana Worthoffe. Pokażemy też życie codzienne Polaków w okupowanym Lubartowie, po inscenizacji i w trakcie wolontariusze z puszkami będą zbierali pieniądze na WOŚP – opowiada Magdalena Filip.
Światełko do nieba tradycyjnie już o godzinie 20 – tej „zapłonie” w centrum Lubartowa.
W tym roku lubartowski sztab wspiera także Starostwo Powiatowe w Lubartowie.