ostrzeżenie
Załączniki:
PlikRozmiarUtworzono
Pobierz plik (LUW_STAN_20210623051708566.pdf)Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW nr 82203 kB2021-06-23 07:49
Pobierz plik (LUW_STAN_20210623100642212.pdf)Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW nr 83208 kB2021-06-23 10:30
Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki przebywał w poniedziałek z wizytą w województwie lubelskim. Gościł w Fabryce Cukierków „Pszczółka” w Lublinie, Stellarium Sp. z o.o w Niedźwiadzie – Kolonii i P.H.M. POLCOMM w Lubartowie, gdzie zapoznał się z działalnością firm. Ostatnim punktem była wizyta na budowie drogi ekspresowej S19 w Niedrzwicy. Premierowi towarzyszył wojewoda Lech Sprawka a w części wizyty odbywającej się na terenie powiatu lubartowskiego starosta Ewa Zybała, wicestarosta Lucjan Mileszczyk oraz członek zarządu Jarosław Budka, na terenie gminy Niedźwiada również wójt Marek Kubki.

Konferencja prasowa

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja prasowa z udziałem: Ewy Zybały -starosty lubartowskiego, Jana Kanthaka - posła na Sejm RP, Łukasza Dula - specjalista Służby Leśnej ds. stanu posiadania, urządzania lasu oraz LMN (przedstawicieli Nadleśnictwa Lubartów) oraz Heleny Chadaj - dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Firleju,

Odbiór samochodu do usługi Door to Door

W dniu dzisiejszym odebrany został samochód do indywidualnego bezpłatnego transportu DOOR TO DOOR na terenie powiatu lubartowskiego.

PSP w Lubartowie w nowej siedzibie

W dniu 14 czerwca nastąpiło oficjalne otwarcie siedziby PSP w Lubartowie. Zebranych gości powitał Komendant Powiatowy PSP w Lubartowie bryg. Tomasz Podkański, którzy uroczystym przecięciem wstęgi oficjalnie zaingerowali  działalność nowej Komendy w Lubartowie. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Grzegorz Alinowski, wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk oraz Starosta Lubartowski Ewa Zybała.