20 października br., kilka godzin po publikacji projektu Strategii, jako pierwsza, do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego udała się delegacja władz powiatu. W rozmowach o kształcie Strategii oraz propozycjach złożonych do niej przez podmioty uprawnione z terenu naszego powiatu uczestniczyli: wicemarszałek Zbigniew Wojciechowski, starosta Ewa Zybała, wicestarosta Lucjan Mileszczyk, dyrektor Bogdan Kawałko z Departamentu Strategii i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego oraz rzecznik prasowy starostwa Krzysztof Dudziński.

Projekt Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego stanowi aktualizację Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 (z perspektywą do 2030 r.). Zaktualizowana Strategia proponuje zmianę podejścia do programowania rozwoju województwa lubelskiego, w którym przyjęto model zrównoważonego rozwoju. Określona w Strategii wizja rozwoju oraz cele strategiczne wynikają z rozpoznania realnych i najważniejszych wyzwań, potrzeb i oczekiwań mieszkańców regionu.
Do udziału w procesie konsultacji projektu Strategii zaproszone są wszystkie zainteresowane podmioty, w tym samorządy, partnerzy społeczni i gospodarczy.
W związku ze stanem epidemii i rozprzestrzenianiem się COVID-19 na terenie województwa oraz w trosce o zdrowie mieszkańców regionu, konsultacje odbywają się głównie drogą elektroniczną (od 20.10.2020 r. do 25.11.2020 r).
Wszelkie uwagi i wnioski należy zgłaszać z wykorzystaniem formularza dostępnego na stronie internetowej urzędu marszałkowskiego:
• drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..;
• drogą korespondencyjną na adres: Departament Strategii i Rozwoju Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin.
Projekt strategii: https://strategia.lubelskie.pl/konsultacje/srwl.projekt.pdf