PSP w Lubartowie w nowej siedzibie

W dniu dzisiejszym starosta Ewa Zybała oraz bryg. Tomasz Podkański - komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie, spotkali się z dziennikarzami pod nowo otwartą siedzibą lubartowskiej PSP. Ze względu na stan epidemii, strażacy przenieśli się do nowej bazy bez oficjalnego otwarcia. Zamiast uroczystości, w godzinach porannych, odbyła się  pierwsza zmiana służby z podniesieniem flagi państwowej z udziałem kadry Komendy Powiatowej oraz Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie nadbryg. Grzegorza Alinowskiego. A w godzinach południowych konferencja prasowa z udziałem starosty i komendanta.

przekazanie środków dezynfekcyjnych

Starosta Ewa Zybała zainaugurowała dwudniową akcje przekazywania środków do dezynfekcji rąk i powierzchni, które to Starostwo Powiatowe w Lubartowie uzyskało od Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

mapa LOM

Już 20 kwietnia o godz.12.00 zapraszamy na konsultacje Strategii Ponadlokalnej Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego. Konsultacje organizowane są przez Urząd Miasta Lublin i dotyczyć będą pomysłów na nowe inwestycje w Lubelskim Obszarze Metropolitalnym.

Kolejkomat

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Lubartowskiego, w związku z stanem epidemii SARS-CoV-2, dla Państwa bezpieczeństwa, postanowiliśmy wprowadzić zdalny system rezerwacji wizyty w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa by ograniczyć liczbę interesantów przebywających na terenie Starostwa Powiatowego w Lubartowie.

System rezerwacji wizyty zostanie uruchomiony od 12 kwietnia.

Załączniki:
PlikRozmiarUtworzono
Pobierz plik (Instrukcja Obsługi Systemu Kolejkowego - SPLubartow.pdf)Instrukcja Obsługi Systemu Kolejkowego - SPLubartow.pdf1706 kB2021-04-12 07:59

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Jarosław Budka, członek zarządu powiatu, zapalił „Światło pamięci Niezwyciężonym” pod lubartowskimi Katyńskimi Dębami Pamięci – by uczcić zamordowanych przez NKWD w 1940 r.