Na terenie powiatu działa bezpłatny transport osób. Pełnoletni mieszkańcy mogą dojechać na szkolenia i kursy, urzędu lub do lekarza.

Co należy zrobić aby skorzystać z transportu indywidualnego door-to-door?

1. Zadzwonić od poniedziałku do piątku w godzinach 7:300 - 11:00 pod numer : 669 42 00 20
  2. Zgłosić chęć przejazdu na co najmniej 3 dni przed planowanym wydarzeniem
  3. Wypełnić wraz z dyspozytorem formularz zgłoszeniowy, podając swoje dane osobowe oraz miejsce wyjazdu i miejsce docelowe oraz cel podróży
  4.  Lub wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie powiatlubartowski.pl

Kto może skorzystać z przejazdu door-to-door?

• pełnoletni mieszkaniec powiatu
  • mający trudności w przemieszczaniu się
  • posiadający orzeczenie o niepełnosprawności
  • nieposiadający orzeczenia o niepełnosprawności, ale mający problemy z poruszaniem się związane z wiekiem lub stanem zdrowia
  • emeryt, emerytka
  • osoby niewidome i słabowidzące
  • osoby głuche i słabosłyszące
  • osoby z niepełnosprawnością intelektualną lub psychiczną

W jakim celu można skorzystać z usługi door-to-door?

• cel zawodowy (szkolenia, kursy zawodowe, korzystanie z oferty Powiatowego Urzędu Pracy i innych instytucji zajmujących się aktywizacją zawodową)
  • cel edukacyjny (przejazdy związane ze wzrostem poziomu wykształcenia lub uzupełnieniu wykształcenia)
  • aktywizacja społeczna (zajęcia kulturalne, sportowe, integracyjne, rekreacyjne, krajoznawcze, sprawy urzędowe)
  • cel zdrowotny (rehabilitacja, zaplanowane wizyty lekarskie, zaplanowane badania diagnostyczne).

Gdzie realizowana jest usługa door-to-door?

• transport obejmuje teren całego powiatu lubartowskiego oraz dojazd do Lublina.