Spotkanie z okazji Świąt Bożego Narodzenia

W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest organizowanie spotkań, które podtrzymują polską wielowiekową tradycję bożonarodzeniową, podkreślającą klimat i nastrój świąteczny. Potrzebne jest nam zachowanie odrobiny normalności, w tych nienormalnych czasach pandemii, bo „Boże Narodzenie jest dlatego żeby się uczyć miłości, żeby nauczyć się podawać sobie ręce, uśmiechać się do siebie, przebaczać sobie…”.

By zachować zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego spotkania takie odbywają się online. Taka wirtualna Wigilia obyła się także w Starostwie Powiatowym w Lubartowie. Były życzenia, zdalne dzielenie opłatkiem. wspólne śpiewanie kolędy „Bóg się rodzi” oraz wysłuchanie koncertu kolęd w wykonaniu dzieci i młodzieży z PMDK.