Poradnik intersanta
Biuletyn Informacji Publicznej
Kultura
Organizacje pozarządowe
Złoty Lampart
Zamówienia publiczne
Gminy powiatu
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Wybory Samorządowe

Związek Powiatów Polskich

Dziennik Ustaw

Monitor Polski 


Lampart 2015

Lampart 2016

Lampart 2017

Lampart 2018

Lampart 2019

Lampart 2014

Lampart 2013

Lampart 2012

Lampart 2011

Lampart 2010

Lampart 2009

Lampart 2008

Jubileuszowy Złoty Lampart trafi do jednego z nich… Prezentujemy sylwetki kandydatów PDF Drukuj
Wtorek, 07 Listopad 2017 13:05

5 podmiotów zostało zgłoszonych do tegorocznej, jubileuszowej edycji konkursu o nagrodę Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego. W oczekiwaniu na finałowe rozstrzygnięcie przybliżamy sylwetki kandydatów (prezentacja w układzie alfabetycznym według nazwy firmy).

 

 

 

 

1. Centrum Medyczne ANAMED Anna Bednarska, Marek Sidor sp. j.- kandydat zgłoszony przez Fundację Laboratorium Turystyki

Centrum Medyczne ANAMED jest przychodnią dla każdego. Posiada świetnie wyszkolony personel medyczny, który zawsze służy pomocą. Misją ANAMEDU jest świadczenie profesjonalnej, systematycznie doskonalonej opieki zdrowotnej w zakresie poradni POZ służącej zdrowiu, godności i dobremu samopoczuciu Pacjentów, poprzez rzetelne wykonywanie usług o najwyższej jakości z pełną dbałością o Pacjenta.

W Centrum Medycznym pacjenci mogą skorzystać z doradztwa i opieki medycznej takich specjalistów jak: kardiolog, ortopeda, dermatolog, reumatolog, neurolog, ginekolog, alergolog, pediatra, urolog, pulmonolog, psychiatra, stomatolog, fizjoterapeuta czy psycholog.

ANAMED prowadzi badania laboratoryjne, leczenie falą dźwiękową, badania dla kierowców, panel alergologiczny oraz szczepienia. Dla przyszłych rodziców Centrum oferuje również pakiet Nowoczesna Szkoła Rodzenia, gdzie uczestnicy zajęć przygotowują się do narodzin dziecka pod okiem specjalistów.

CM ANAMED działa również społecznie wspierając lokalne inicjatywy oraz organizacje. Podczas lokalnych wydarzeń wspiera sołectwa z terenu powiatu lubartowskiego organizując punkty medyczne, w których mieszkańcy mogą nieodpłatnie korzystać z badań profilaktycznych oraz porad lekarzy specjalistów. Anamed wspiera również rywalizacje sportowe w wędkarstwie, piłce nożnej fundując nagrody i puchary. Współpracuje ze stowarzyszeniami i organizacjami m.in. Stowarzyszeniem Sąsiedzi, Kołem Łowieckim Lis 33, Lubartowskim Bractwem Św. Huberta włączając się w organizowane „Białe Niedziele” poprzez czynny udział swoich lekarzy i personelu medycznego.

2. EM TRUCK sp. z o.o. – kandydat zgłoszony przez Sławomira Foltyna – V-ce Przewodniczącego Rady Gminy Lubartów

Spółka EM TRUCK została założona w lipcu 2010 roku, działalność rozpoczęła w lutym 1995 roku a na terenie gminy Lubartów działa od 2001 roku.

Początkowo firma zajmowała się tylko transportem, sukcesywnie rozwijając się, zwiększyła zakres świadczonych usług i ilość zatrudnienia. Dzięki konsekwentnej pracy w ostatnich latach nastąpił bardziej dynamiczny rozwój firmy. Obecnie firma zajmuje się transportem posiadając 89 pojazdów ciężarowych i naczep, świadczy usługi w zakresie robót ziemnych koparkami, koparko-ładowarkami i ładowarkami, a szczególny nacisk kładziony jest na rozwój powstałego w 2012 roku serwis napraw pojazdów osobowych, dostawczych i ciężarowych, który mieści się w Łucce-Kolonii.

W październiku 2014 roku firma otrzymała uprawnienia do prowadzenia Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów, posiadając nowoczesną linię diagnostyczną.

EM TRUCK należy do sieci warsztatów LIQUI MOLY Pro Line Serwis, który zajmuje się serwisem samochodów osobowych i dostawczych oraz sieci serwisów Q-Service Truck, jest to ogólnopolska dynamicznie rozwijająca się sieć warsztatów zajmujących się przeglądami i naprawami pojazdów ciężarowych.

Nowoczesny budynek połączony z serwisem napraw pojazdów, wyposażony w specjalistyczną linię diagnostyczną posiadający wykwalifikowanych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem przyciąga do EM TRUCK coraz większą liczbę klientów.

3. Przedsiębiorstwo Handlowe AKAN s.c. Anna i Krzysztof Niziołek – kandydat sam zgłosił się do udziału w konkursie

Przedsiębiorstwo Handlowe AKAN to rodzinna firma działająca na terenie powiatu lubartowskiego od 1992 roku. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej został stworzony Kompleks Motoryzacyjny AKAN świadczący na rzecz społeczności lokalnej bogaty wachlarz usług.

Na ofertę prowadzonych przez AKAN usług składają się:

 • Okręgowa stacja kontroli pojazdów oferująca pełny zakres usług badań technicznych;
 • Szeroki wachlarz napraw samochodowych;
 • Usługi wulkanizacyjne; 4 Naprawy i okresowe przeglądy klimatyzacji samochodowych wszystkich marek;
 • Kompleksowe usługi tokarsko – szlifierskie;
 •  Sklep motoryzacyjny oferujący części zamienne i akcesoria do samochodów;
 •  Profesjonalne usługi detailingu;
 • Ekstrakcyjne czyszczenie tapicerki;
 • Renowacja lamp i kloszy reflektorów;
 • Wypożyczalnia przyczep samochodowych;
 • Myjnia ręczna;
 • Myjnia bezdotykowa – najnowocześniejsza i samoobsługowa myjnia niemieckiej firmy EHRLE jedyna w powiecie lubartowskim;
 • Profesjonalna wymiana, naprawa i sprzedaż szyb do samochodów osobowych i ciężarowych;
 • Szeroki wachlarz usług ubezpieczeniowych czołowych firm ubezpieczeniowych;
 •  Zakupy na raty – firma oferuje niskoprocentowe raty bez konieczności dokonywania wpłaty własnej;
 • Biuro Usług Prawnych;
 • Obsługa flot samochodowych. 


Od 2016 roku firma AKAN to certyfikowany serwis w ramach Perfect Service, który jest połączeniem profesjonalizmu i doświadczenia firmy Inter Cars oraz JC Auto z wieloletnią praktyką właścicieli serwisów i mechaników. Ogólnopolska obsługa aut w warsztatach Sieci Perfect Service to gwarancja jakości, technologia napraw zgodna ze standardami producentów samochodów osobowych, najwyższa jakość części zamiennych, partnerstwo Inter Cars, historia napraw, kontrola jakości, autoryzacje producentów części zamiennych, audyty wewnętrzne i zewnętrzne.

Firma AKAN to także prężnie działająca, od kilkunastu lat, instytucja edukacyjna, która zatrudnia i szkoli prawie 20 uczniów w zakresie mechaniki pojazdów samochodowych, i co roku wprowadza na rynek ponad 10 nowych mechaników wykorzystujących zdobytą wiedzę teoretyczną i praktyczną podczas odbywanej w firmie edukacji.

4. Siedlisko na Rozdrożu & Dom Weselny u Karczmarza – kandydat zgłoszony przez dwóch Wnioskodawców: Janusza Jankowskiego – Wójta Gminy Michów oraz Antoniego Bielskiego – Radnego Rady Powiatu w Lubartowie

Siedlisko na Rozdrożu & Dom Weselny u Karczmarza istnieje od 2008 roku. Właścicielem i pomysłodawcą tego obiektu jest Andrzej Karczmarz. W grudniu 2010 roku w wyniku pożaru, cały budynek spłonął doszczętnie. Jednak upór, determinacja i ogromny trud jaki wykazał właściciel, doprowadziły do odbudowy i rozbudowy tego miejsca, by znów przyciągać gości i zachwycać swoim urokiem.

Siedlisko na Rozdrożu znajduje się na uboczu niewielkiej malowniczej miejscowości jaką jest Michów, z dala od zgiełku wielkiego miasta, na skrzyżowaniu dróg do wsi Natalin i Łukawka.

Na obszarze o powierzchni około 2 ha, powstał piękny obiekt – wymarzone miejsce na eleganckie przyjęcia weselne, uroczyste kolacje czy też inne imprezy okolicznościowe, rodzinne, biznesowe a także szkolenia i konferencje.

Niezwykły klimat tego miejsca tworzą wnętrza urządzone w staropolskim stylu. Przestrzenne, klimatyzowane pomieszczenie restauracji, świetna akustyka sali, starannie dobrane dekoracje oraz nastrojowe oświetlenie zapewniają niepowtarzalne wrażenia. Profesjonalna obsługa lokalu a przy tym starannie skomponowana karta dań usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagających gości.

Z okien przestronnej sali bankietowej rozpościera się widok na piękny ogród nad stawem z mnóstwem urokliwych zakątków, miejscem do grillowania, drewnianą altaną, mostkiem i placem zabaw dla najmłodszych gości.

Usytuowane na piętrze pokoje hotelowe o wysokim standardzie zapewniają gościom odpoczynek i zdrowy sen.

Rocznie miejsce to odwiedza nawet ok. 12 tys. osób.

5. TECHMLEK sp.j. L. Mitura, J. Drągowski – kandydat zgłoszony przez Grażynę Szafrańską – Radną Rady Powiatu w Lubartowie

Firma Techmlek powstała w 2002 roku, jako firma zajmująca się sprzedażą oraz serwisem systemów udojowych i schładzalników mleka. W 2006 roku firma rozpoczęła sprzedaż ciągników rolniczych Kubota, sukcesywnie powiększając ofertę maszyn rolniczych. W 2015 Techmlek rozpoczął budowę nowej siedziby w miejscowości Pałecznica Kolonia, gmina Niedźwiada. Inwestycje ukończono rok później. Wraz z przeprowadzką firma zwiększyła również dwukrotnie liczbę pracowników. W 2017 roku liczba zatrudnionych wynosi 48 osób. Firma posiada obecnie dwa punkty handlowe w Garwolinie i Hrubieszowie. W najbliższym czasie planuje otworzyć także trzeci punkt na terenie powiatu zwoleńskiego.

Techmlek jako firma rolnicza stara się kompleksowo obsługiwać rolników oraz firmy z nimi współpracujące. W ramach tych działań pracownicy pomagają wypełniać klientom wnioski PROW i pozyskiwać dotacje z funduszy unijnych. Współpraca firmy wykracza również poza teren kraju – kierunek Ukraina, Rosja.

Techmlek włącza się również w działania na rzecz mieszkańców powiatu, dofinansowując wydarzenia tutaj organizowane.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienów firma prowadzi sprzedaż części zamiennych i artykułów do produkcji rolnej w sklepach firmowych Granit Parts znajdujących się w siedzibie firmy oraz w punkcie handlowym w Hrubieszowie.

 

 

 

 

Dane kontaktowe

 
Adres:  ul. Słowackiego 8, 21-100 Lubartów
Telefon: 81 855 28 65
Fax: 81 854 33 24
E-mai: starostwo@powiatlubartowski.pl
Godziny pracy:
Poniedziałek: 7:30 - 15:30Wtorek:7:30 - 15:30
Środa:7:30 - 15:30Czwartek:7:30 - 15:30
Piątek:7:30 - 15:30  

Numer rachunku bankowego do dokonywania wpłat na rzecz Starostwa Powiatowego w Lubartowie:

22 8707 0006 0021 2063 2000 0003 Bank Spółdzielczy w Lubartowie