Deszcz nagród spadł na Teatr Trupa i Teatr Chili, reprezentantów PMDK w Lubartowie na XX Ogólnopolskim Festiwalu Małych Form Teatralnych ARLEKINADA 2023 w Inowrocławiu (24-26.03.2023 r.). Zespoły i ich aktorzy zdobyli w sumie 12 nagród zespołowych i indywidualnych na tym prestiżowym ogólnopolskim festiwalu teatrów młodzieżowych.
24 marca zespoły z PMDK wyruszyły w podróż do Inowrocławia, po drodze odwiedziły Toruń - miasto Kopernika, ale od wieczora wszyscy byli już w ferworze przygotowań do prezentacji konkursowych. Od sobotniego poranka na scenie Kujawskiego Centrum Kultury grały teatry młodzieżowe: Teatr Trupa zaprezentował inowrocławskiej publiczności spektakl "Zabawa" w reżyserii pani Jolanty Tomasiewicz, a Teatr Chili - "Las bukowy" w reżyserii pani Dominiki Trykacz. Oba spektakle zostały doskonale przyjęte przez widownię, ale oba zespoły chyba nie spodziewały się tego, co nastąpi na wieczornej gali konkursowej.
Na inowrocławskim festiwalu nagrody przyznawało profesjonalne jury, w którym zasiadły znane i poważane osoby. Młodych adeptów teatru oceniały aktorki Joanna Brodzik i Beata Kawka, krytyk teatralny i filmowy Łukasz Maciejewski, dramaturg i dziennikarz Jerzy Rochowiak oraz Tomasz Wasilewski - scenarzysta i reżyser. Oprócz profesjonalistów na "Arlekinadzie" swoje nagrody przyznały także trzy komisje młodzieżowe: Młodzieżowy Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Młodzieżowa Rada Powiatu Inowrocławskiego i Jury Młodych Inowrocławskiego Teatru Otwartego. Zespoły z PMDK i ich członkowie zostały uhonorowane w sumie ... 12 nagrodami: profesjonalne jury nagrodziło II nagrodą Teatr Trupa za spektakl "Zabawa" w reżyserii pani Jolanty Tomasiewicz, Teatr Chili otrzymał nagrodę za scenografię w spektaklu "Las bukowy" w reżyserii Dominiki Trykacz. Nagroda dla Najlepszego Aktora XX Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych ARLEKINADA 2023 trafiła do Mikołaja Lipskiego z Teatru TRUPA, a wyróżnienia aktorskie do jego kolegów: Jakuba Tregera i Mateusza Tomali. Młodzieżowe komisje konkursowe również były szczodre dla aktorów Teatru TRUPA. Młodzieżowy Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyznał nagrodę dla najlepszej aktorki Monice Miturze, a Jakubowi Tregerowi - nagrodę dla najlepszego aktora. Dwie pozostałe komisje młodzieżowe - Jury Młodych Inowrocławskiego Teatru Otwartego oraz Młodzieżowa Rada Powiatu Inowrocławskiego przyznało nagrodę dla najlepszego teatru Teatrowi TRUPA, nagrodę dla najlepszego aktora - Jakubowi Tregerowi. Jury Młodych Inowrocławskiego Teatru Otwartego uhonorowało także wyróżnieniem aktorskim Zuzannę Guz. Wszyscy laureaci jubileuszowej edycji festiwalu otrzymali piękne statuetki i dyplomy, ale także cenne nagrody finansowe i rzeczowe. Atrakcją gali konkursowej inowrocławskiego festiwalu był koncert Michała Szpaka, który wywarł na widowni ogromne wrażenie.
Nagrodzony spektakl "Zabawa" Teatru TRUPA i jego aktorów będzie można podziwiać w najbliższy piątek 31 marca - na sali widowiskowej w PMDK odbędzie się wieczór teatralny z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru - "Dwa Teatry". Oprócz TRUPY wystąpi teatr Scena 44 z II LO w Lubartowie - ostatnio uhonorowana  wyróżnieniem na Ogólnopolskim Przeglądzie Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Shakespeare'a w Języku Angielskim. Po spektaklach odbędzie się spotkanie  z Kamilem Żebrowskim, absolwentem Teatru TRUPA z PMDK, studentem aktorstwa w krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych.