Olimpiada wiedzy o zdrowiu psychicznym PDF Drukuj
Czwartek, 10 Październik 2019 13:54

Olimpiada wiedzy o zdrowiu psychicznymUczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Lubartowskiego rywalizowali w etapie powiatowym VII Regionalnej Olimpiadzie Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Celem olimpiady jest poszerzenie wiedzy w zakresie szeroko pojętego zdrowia psychicznego a przebiega w trzech etapach: szkolnym, powiatowym regionalnym. Zmagania konkursowe przeprowadzane są w szkołach ponadpodstawowych powiatów lubartowskiego, bialskiego, parczewskiego, włodawskiego, ryckiego i łukowskiego.

Zakres tematyczny olimpiady opracował zespół specjalistów z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznych sześciu powiatów obejmował między innymi: koncepcje osobowości, komunikację międzyludzką, choroby i zaburzenia psychiczne, stres, cele i formy psychoterapii oraz pomoc psychologiczną. Nagrody w postaci m.in. smartphone, markowych słuchawek bluetooth, powerbanków, , ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Lubartowie wręczyli Członek Zarządu Powiatu – Radosław Guz i Kierownik Wydziału Spraw Społecznych - Jerzy Piekarczyk.

Pierwsze miejsce zajęła Maja Serwiak - Zespół Szkół Nr 2 im. Księcia Karola Sanguszki w Lubartowie , drugie Patryk Sowa - Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Sanguszki w Lubartowie, trzecie Amelia Oleksiewicz – Bursa Szkolna w Lubartowie. Wszyscy uczestnicy i laureaci otrzymali upominki promocyjne Powiatu Lubartowskiego.

24 października laureaci wezmą udział w finale regionalnym, którego w tym roku organizatorem będzie Powiat Parczewski.

A. Jedut
fot. J. Piekarczyk