Pierwsza sesja Rady Powiatu w Lubartowie VI kadencji PDF Drukuj
Piątek, 23 Listopad 2018 08:29

Pierwsza sesja Rady Powiatu W czwartek 22 listopada odbyła się pierwsza sesja nowej Rady Powiatu w Lubartowie. W obradach wzięło udział 21 radnych, którzy spośród swojego grona wybrali Prezydium Rady Powiatu, a także nowe władze Powiatu Lubartowskiego.

Sesję Radny Powiatu punktualnie o godzinie 11 otworzył najstarszy z radnych Jan Wiesław Mazurek. Obrady rozpoczęto od wręczenia przez Przewodniczącą Powiatowej Komisji Wyborczej - Małgorzatę Polak nowym radnym, zaświadczeń o wyborze oraz złożenia przez nich ślubowania. Akt ślubowania odczytał najmłodszy z radnych - Jacek Pożarowszczyk. Kolejnym z punktów obrad był wybór Przewodniczącego i Wiceprzewodniczących Rady Powiatu. Przewodniczącym został wybrany Tomasz Marzęda, Wiceprzewodniczącymi zostali Jan Sławecki i Jerzy Zwoliński. W kolejnym punkcie obrad pierwszej sesji przystapiono do wyboru nowego Starosty Lubartowskiego, którym została  Ewa Zybała. Funkcję Wicestarosty pełnić będzie Lucjan Mileszczyk. Do 5-cio osobowego składu Zarządu Powiatu zostali wybrani: Radosław Guz, Antoni Bielski i Jan Zaworski. Ostatnim punktem obrad było ustalenie wynagrodzenia dla nowego Starosty. Rada zadecydowała, że pozostanie ono na tym samym poziomie co wynagrodzenie ustępującego Starosty.

Zarząd Powiatu w Lubartowie:

Ewa Zybała - Starosta Lubartowski

Lucjan Mileszczyk - Wicestarosta Lubartowski

Radosław Guz - Członek Zarządu Powiatu

Antoni Bielski - Członek Zarządu Powiatu

Jan Zaworski - Członek Zarządu Powiatu

Prezydium Rady Powiatu w Lubartowie:

Tomasz Marzęda - Przewodniczący Rady Powiatu

Jan Sławecki - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu