Jubileusz 70-lecia IV Zjazd Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Kocku PDF Drukuj
Środa, 31 Październik 2018 09:50

IV Zjazd Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w KockuW roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, Liceum Ogólnokształcące w Kocku obchodzi Jubileusz 70-lecia powstania szkoły oraz 25 rocznicę nadania Liceum imienia Marcina Stępnia - jej pierwszego dyrektora, nauczyciela i społecznika. Zwieńczeniem obchodów Jubileuszu był IV Zajazd Absolwentów naszego Liceum, który odbył się w dniu 20 października br. Uroczystość była dobrą okazją do podziękowania i pokłonienia się wszystkim, którzy tworzyli 70-letnią historię szkoły.

Zgromadzonych gości powitała dyrektor szkoły Ewa Guz. 70-letni dorobek szkoły przedstawił nauczyciel historii Jacek Pożarowszczyk, a sylwetkę Patrona - Marcina Stępnia, przedstawiły uczennice Emilia Stefaniak i Aleksandra Demucha. W czasy młodości przeniosła wszystkich część artystyczna przygotowana przez uczniów i absolwentów pod kierunkiem nauczycieli.

Uroczystości jubileuszowe swoją obecnością uświetnili przybyli goście: Starosta Lubartowski - Fryderyk Puła, Dyrektor Wydziału Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Kuratorium Oświaty w Lublinie - Piotr Szczepanik, Kierownik Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego w Lubartowie - Krzysztof Krupa, Burmistrz Kocka - Tomasz Futera, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kocku - Marek Futera, dyrektorzy szkół oraz innych jednostek współpracujących ze szkołą, którzy wypowiedzieli wiele ciepłych słów pod adresem szkoły i złożyli życzenia z okazji Jubileuszu.

Zjazd Absolwentów zgromadził 180 absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Kocku z różnych zakątków kraju, a także spoza jego granic, począwszy od rocznika maturalnego 1953 aż po rocznik maturalny 2007.

ZS Kock