Pastorałki dla Bianki PDF Drukuj
Wtorek, 23 Styczeń 2018 14:36

W tym roku już po raz osiemnasty Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie zorganizował koncert charytatywny "Pastorałko nieś się biała". W murach Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie, podczas koncertu była prowadzona zbiórka na leczenie Bianki Dzięcioł – półtorarocznej dziewczynki chorej na rzadką chorobę - klątwę Ondyny, która powoduje, że przez większą część doby za Biankę oddycha respirator.

Dzieci i młodzież z PMDK zaangażowała się w pomoc chorej dziewczynce - podczas koncertu zorganizowany został kiermasz, na którym do nabycia były aniołki - wykonane ręcznie przez wychowanków pracowni plastycznej pod kierunkiem nauczycieli - pani Izabelli Dybały i Edyty Weremczuk. Oprócz tego odbywała się loteryjka fantowa, na którą swoje książki, zabawki i inne upominki przeznaczyli wychowankowie PMDK. Kiermasz aniołków i jabłek oraz loteryjkę fantową przez cały czas koncertu prowadził Samorząd Wychowanków oraz młodzież z pracowni plastycznej. Zbiórkę koordynowała pani Małgorzata Kanar, która reprezentuje Fundację "Słoneczko" i za jej pośrednictwem organizuje pomoc dla małej Bianki Dzięcioł.

Na scenie zaprezentowali się wychowankowie pracowni muzycznej PMDK, pracujący pod kierunkiem pani Grażyny Grymuzy i Anny Kozak: Ala Karwowska, Maja Kisiel, Amelka Symbor, Elenka Neszow, grupa wokalna najmłodsza, zespół „Okruszek”, Kinga Granat, Maja Stawecka, Alicja Rossa, Dżesika Cebera, Hania Wierzchoń, Milenka Kozieł, zespół
„Do kwadratu”, Martyna Bronisz, Aleksandra Kukiełka, Dominika Małyska i Edyta Chlebiej oraz Młodzieżowe Studio Piosenki. Pracownię taneczną reprezentowały grupy: „Sprind Dance” (nauczyciel: Jolanta Grabowska) oraz „Motylki”
i grupa baletowa poczatkująca (nauczyciel: Eliza Maruszak). Kamil Żebrowski, Patryk Sowa i Piotr Adamczyk - adepci sztuki aktorskiej z Teatru Trupa, przygotowani przez panią Małgorzatę Adamczyk - sprawnie poprowadzili koncert,
który rozpoczęła podopieczna pani Jolanty Tomasiewicz z teatrzyku „Sznurowadło” – Aleksandra Kozak.

Wizualizacje wyświetlane na scenografii przygotowała z własnych zdjęć Zuzanna Samolej i Wiktoria Urban z Grupy Reporterskiej PMDK. Gościnnie na scenie zaprezentowała się Męska Grupa Wokalna „Chór-townia”, prowadzona
od niedawna przez panią Barbarę Brzozowską.

Tekst: PMDK
Foto: W. Urban i K. Bubnowicz