PSP w Lubartowie w nowej siedzibie

W dniu dzisiejszym starosta Ewa Zybała oraz bryg. Tomasz Podkański - komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie, spotkali się z dziennikarzami pod nowo otwartą siedzibą lubartowskiej PSP. Ze względu na stan epidemii, strażacy przenieśli się do nowej bazy bez oficjalnego otwarcia. Zamiast uroczystości, w godzinach porannych, odbyła się  pierwsza zmiana służby z podniesieniem flagi państwowej z udziałem kadry Komendy Powiatowej oraz Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie nadbryg. Grzegorza Alinowskiego. A w godzinach południowych konferencja prasowa z udziałem starosty i komendanta.

 

Budowa nowej Komendy została realizowana w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020”, w ramach zadania pod nazwą ”Budowa Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie z bazą ratowniczo-gaśniczych kontenerów wymiennych”. W obiektach zastosowano nowoczesne rozwiązania z odnawialnymi źródłami energii w tym między innymi instalacje solarną i fotowoltaiczną. Łączny koszt inwestycji wyniósł ponad 19,5 mln złotych.

 

Nowy obiekt zdecydowanie poprawi komfort pracy strażaków oraz warunki utrzymania sprzętu pożarniczego i specjalistycznego.