Sytuacja na rzece Wieprz

W dniu 12 lutego do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o tworzącym się zatorze lodowym w okolicach miejscowości Serock i Sułoszyn na rzece Wieprz. W celu oceny sytuacji na miejsce zdarzenia udał się Jarosław Budka – Członek Zarządu Powiatu wraz z Jerzym Piekarczykiem – Kierownikiem Wydziału Spraw Społecznych oraz Andrzejem Trojakiem – Specjalistą ds. Zarządzania Kryzysowego.

Na miejscu byli również strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie z Komendantem Tomaszem Podkańskim, druhowie z OSP w Firleju oraz Jarosław Fink z UG Firlej. W chwili obecnej sytuacja spowodowana zatorem nie zagraża zdrowiu i życiu okolicznych mieszkańców, jednak należy ją stale monitorować, ponieważ na wodowskazie w okolicy mostu w Serocku co godzinę przybywa 3 do 4 centymetrów wody. Z rozmowy z mieszkańcami Sułoszyna wynikło, że takie zdarzenia miały miejsce podczas mroźnych zim również w latach wcześniejszych, kiedy poziom wody bywał jeszcze wyższy. Jak powiedział Adam Cybula z OSP Sułoszyn sytuacja nie jest jeszcze groźna, ale ważne że ktoś nad tym czuwa.