Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarzadzania Kryzysowego

Na prośbą Wojewody Lubelskiego, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lubartowie, odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem Burmistrzów i Wójtów, połączone z posiedzeniem Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.

Z uwagi na sytuację epidemiczną obrady odbyły się w formie wideokonferencji. W trakcie potkania omówiono gotowości samorządów do działań podczas wystąpienia niekorzystnych zjawisk meteorologicznych w okresie zimowym. Przedstawiono informacje o stanie przebiegu szczepień przeciwko COVID-19 (przygotowane przez SPZOZ w Lubartowie i Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Lubartowie), a także wysłuchano referatu Powiatowego Lekarza Weterynarii nt. ryzyka zagrożenia wystąpienia ptasiej grypy. W spotkaniu uczestniczył wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.