Patrol Policji - zdjęcie ilustracyjne

Doroczne Święto Policji upamiętnia dzień 24 lipca 1919 r., w którym uchwalona została ustawa o Policji Państwowej. Od tego czasu wiele się zmieniło. Jednak główne zadania ciągle pozostają te same. Policja musi być silna, zorganizowana i dobrze wyposażona. Gdyż jest, w sposób szczególny, odpowiedzialna za ochronę ludzkiego życia, zdrowia i mienia, czuwająca nad przestrzeganiem porządku prawnego. Policja stanowi filar każdego nowoczesnego i demokratycznego państwa. Większość obywateli postrzega Polskę jako kraj bezpieczny i mam nadzieję, że przez najbliższe lata tak pozostanie dzięki naszym wspólnym działaniom.

Z satysfakcją stwierdzam, iż mieszkańcy powiatu lubartowskiego postrzegają dzisiaj Policję przede wszystkim przez pryzmat wymiernych wyników jej pracy i rosnącego poczucia bezpieczeństwa. To powód do chluby, gratuluję Państwu skuteczności Waszych działań.

Z okazji Waszego Święta przekazuję, słowa uznania i podziękowania za odpowiedzialną i profesjonalną służbę. Życzę bezpiecznej i odpowiednio docenianej pracy zawodowej, sukcesów, awansów oraz pomyślności, także dla Państwa najbliższych. Wszystkiego dobrego

Ewa Zybała

Starosta Lubartowski